Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hónap alatt milyen szinten...

3 hónap alatt milyen szinten tudhatok oroszul ha minden nap foglalkozok vele?

Figyelt kérdés
Beszélnék is,zenét is hallgatnék,nyelvtan is lenne.Mondjuk mindennap félórát/1 órát/2 órát szánnék rá.

2012. jún. 10. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alapfokot, ilyen tempóban, egy fél év alatt el lehetne érni talán.
2012. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az előttem szólóhoz (#1) - napi egy-két órával alapfokot mindenképpen illene elérni -- ha jó a nyelvérzéked, ha van kivel konzultálnod és nagyon komolyan gondolod, akár kicsit magasabb szintet is -- az oroszban az a jó, hogy az elején nehéz ugyan, de aztán minél többet foglalkozol vele, annál inkább könnyebbszik :)
2012. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem az orosz szakos tanárom mondta, hogy a diákoknak 2 hónap volt, hogy megtanulják a betűket és folyékonyan tudjanak írni. pedig nem egy gyenge csoport volt. szóval a legnagyobb problémát szerintem a cirill betűk jelentik. :(
2012. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ, kedves #3., hogy milyen idősek a diákok, és jut eszembe, ez a kérdésből sem derül ki.

Általánosban OK a két hónap, vagy akár több is, de középiskolában már... hm, hm. Volt egyetemista korú tanítványom is, neki két alkalom kellett, hogy benyalja a cirill betűket, egy kis ideig egy-két betűt ugyan még tévesztett, de ez a tanulást már nem zavarta, jól tudott haladni. Igaz, ő is úgy állt hozzá, hogy meg akar tanulni oroszul. Abban viszont igazságod vagyon, hogy a cirill betűk elsajátítása okozhat némi gondot, különösen a mai, diszlexia divatos világban. :)

üdv

egy szintén zenész, azaz orosztanár

:)

2012. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én most vagyok 15 éves.hatodikos koromban már megtanultam a cirill abct meg írni és olvasni.Szinte egyedül.És nekem pár napba került.Egy hét se volt sztem.Igaz h nekem a véremben van.De ennek ellenére meglepett amiket írtatok.:)
2012. jún. 11. 14:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a véredben van, akkor hajrá! Vágj bele, menni fog!

A válaszok mely része lepett meg?

:)

2012. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a része,hogy általánosban van h 2 hónap alatt tanulják meg a cirill írtást-olvasást,mikor én hatodikos voltam,és még egy hét se volt talán míg megtanultam szinte egyedül.mondjuk sztem ez annak is betudható h nekem (gondolom a legtöbb tanulóval ellentétben) a véremben van.:)amúgy már el is kezdtem az oroszt.már 2 napja csak orosz zenéket hallgatok.már az igeragozásnál,jelen időnél járok.:)még a nyelv eleje,de én ennek is örlök.és egyedül tanulom most,mert anya egyelőre nem ér rá,apa meg csak beszélni tudna velem.
2012. jún. 11. 20:40
 8/11 A kérdező kommentje:
*örülök
2012. jún. 11. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:

"apa meg csak beszélni tudna velem"

Ki ne hagyd. A beszéd is fontos. Bárcsak velem beszélgetne valaki!

nem vészes a két hónap, ha belegondolsz, hogy van olyan gyerek, akinek a nyolc év sem feltétlenül elég a magyar ábécé megtanulásához...

:)

2012. jún. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ezt úgy értettem hogy apa a nyelvtant nemigazán tudja(szerintem nem is szeretné)magyarzágatni.vele inkább beszélni lehet:)de ezt nem rossz értelemben mondom.
2012. jún. 12. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!