Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsgáról milyen...

Luxamuxa kérdése:

ECL nyelvvizsgáról milyen véleményeitek vannak? Európában mindenhol elismert? Milyen nyelvekből tehető?

Figyelt kérdés
Angol, Német, Francia közép és majd felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, a jövőben. A munkámhoz nagyon fontos lenne mert tolmács/műfordító szeretnék lenni. A nehézség nem annyira fontos, inkább az érdekelne hogy Európában ha külföldön dolgoznék akkor is elfogadnák-e az ECL-es nyelvvízsgámat? Meg lécci mondjatok véleményt róla. Köszi.

2012. jún. 7. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem, ha nem itthon fontos a nyelvvizsga, hanem külföldön, akkor ne az ECL-t válaszd. Angolból mindenképpen a Cambridge, TOEFL és IELTS az, amit ténylegesen elismernek, ha ilyened van, akkor tényleg tudsz angolul. Németből a DSD és talán a Goethte. A franciát sajnos nem tudom.


Nekem az a véleményem, hogy itt Mo-n viszonylag színvonalasnak számít ez az ECL (nekem is ilyenem van), de külföldön tényleg nem sokat ér.

2012. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%
Osztom az előző véleményét. Nekem FCE nyelvvizsgám van, tehát középfokú cambridge-i és amikor letettem két bizonyítványt kaptam: egy olyat, amelyet Magyarországon fogadnak el, és egy olyat, ami teljesen angol nyelvű és külföldön fogadják el.
2012. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!