Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vs. Oroszt válasszak?

Angolt vs. Oroszt válasszak?

Figyelt kérdés

8.as vagyok, következő évre kell választanom második nyelvet német mellé. Angolt és oroszt választottam alternatívákként, de nem tudom melyik legyen. Ti mit választanátok? És miért ?

(ezeken kívül van még olasz, francia, ezek közül is választhattok, ha megindokoljátok miért!)


2012. máj. 17. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Az angol a civilizációnk lingua francája, azaz közös nyelve. Amíg angolul nem tudsz, más nyelvet nincs értelme tanulni. Az angolt válaszd, ne hagyd magad másra rábeszélni.
2012. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is az angolt válszd mindenképpen. Én emelt angolos osztályba járok és hidd el sokkal könnyebb még a netezés is. Majd ha tudsz anolul, akkor gondolkodhatsz a többin. Amúgy nekem is angol-német kombóm van, nekem tetszik.
2012. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Angolul már majdnem mindenki tud. Szerintem az oroszt válaszd.

Én nagyon szerettem, de sajnos nyelvvizsga szinten nem sikerült megtanulnom. Orosz tolmácsként rengeteget kereshetnél, továbbá egyre több orosz cég jön be az országba és azt hallottam, hogy igény lenne több oroszul tudó emberre.

2012. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem tudsz angolul, nemhogy orosz tolmács nem leszel, de még recepciós állást sem kapsz lassanként. Minden orosz perfektül beszél angolul, az oroszt sehol nem keresik az álláshirdetéseknél. Ha az oroszt választod, felnőttként fogsz angolul tanulni egyetem, munka és gyerek mellett, amikor már késő. Nem az angolt választani életed legrosszabb döntése lenne. Gyakorlatilag elcseszed az egész életedet. Ez az orosz tolmács tanács meg egy orbitális ostobaság. Menj fel a profession.hu-ra és nézd meg, hány orosztolmácsot keresnek, és hány álláshoz kötelező az angol (100%).
2012. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
"Minden orosz perfektül beszél angolul"- ebben biztos vagy? Mert szerintem egyáltalán nem.
2012. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Náluk ugye nem az orosz, hanem az angol volt a kötelező idegen nyelv a cucilizmusban... Nyilván a sarki zöldséges csak pár szót tud, de akivel üzletelni kell vagy a munkaadó full perfektül beszél angolul. De felőlem választhatja az oroszt, én is tanultam 10 évig, meg még utána is, de minden orosszal angolul tárgyalok.
2012. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, angolt fogom felvenni

:D

2012. máj. 17. 21:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Jól van, látom nagyon benne vagy :D De akkor ahhoz mit szólsz, hogy az én osztályfőnököm német-orosz szakos tanár, egy kukkot sem tud angolul, még is degeszre keresi magát a suli mellett az orosz tudásával....
2012. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Ez EGYETLEN ember személyes története, önbevalláson alapuló legendája. Ugye nem erre alapozva kell a kérdezőnek élete egyik legfontosabb sorsdöntését meghoznia?! Különben se hivatást hanem idegen nyelvet szeretne tanulni -- ki mondta, hogy orosztolmács szeretne lenni?!

Nem az orosz ellen vagyok, hanem az angol mellett. Kötelező, alap.

2012. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
és miért van mindenki lepontozva amúgy???:D
2012. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!