Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam ezek...

Melyik nyelvet válasszam ezek közül?

Figyelt kérdés

Általános iskolába járok most leszek 8.os. Ugye gondolkodni kell hogy hol fogok tovább tanulni és nagyon tetszik az olasz. De eddig németet tanultam, mondjuk abból nem sok ragadt meg, csak a szavak. Szóval nem tudok választani: olasz, német, meg esetleg szóbajöhetne a francia, spanyol, finn. Nem tudok dönteni. Ti melyiket választanátok?

Angolt ugye majd mindenképp kell.


2009. jún. 26. 18:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
azért szeretném már most eldönteni, mert nyelvi előkészitöre vagy kéttannyelvűre akarok menni.:D
2009. jún. 26. 18:28
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
spanyol
2009. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
francia.
2009. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
olasz.
2009. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
OLASZ
2009. jún. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol.
2009. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
sztem finnt..
2009. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
éna németre szavazok.:D
2009. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
anyád:OOO vélemyének oszlanak.:'D amugy francia ;)
2009. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hallottál-e már a nyelvek elsajátításának sorrendjéről. Ez azt jelenti, hogy van egy skála, amelyen nyelvek sorakoznak fel, és ez a skála megmutatja, hogy melyik nyelvvel kezdje az ember melyikkel folytassa; és általában minden nemzetnek más a nyelvelsajátítási sorrendje (pl.: egy magyar nem fog rögtön mondjuk valamilyen ázsiai nyelvet megtanulni, hacsak nincs valamilyen összeköttetése a nyelvvel, viszont egy francia valószínűleg valamilyen neolatin vagy neolatin elemekkel rendelkező nyelvet fog választani); és általában a "nehezebb" nyelvekkel kell kezdeni, mert abba benne foglaltatnak a könnyebb nyelvek.

Valójában csak a három nyelvcsaládból (román, germán, szláv)kell tudni egy-egy nyelvet ha csak az európai nyelvcsaládokat vesszük figyelembe. Eszerint ha már tudsz angolul és németül, nagyon könnyű lesz valamilyen más germán nyelv (pl.: holland, svéd stb.), de szerintem most egy neolatin nyelvet kellene választanod, én a franciát javaslom személy szerint, mivel a három főbb neolatin Magyarországon beszélt nyelv közül (francia, olasz,spanyol) a francia a legnehezebb mind nyelvtanban, mind kiejtésben, és ha már jól tudsz franciául, utána nagyon könnyű az olasz (ez a második nehéz vagy könnyű nyelv - nézőpont kérdése) és utána a legegyszerűbb a spanyol.

Szóval szerintem a következő sorrendben tanuld meg a nyelveket, mert ez a legkönnyebb és leghatásosabb módszere a nyelvek elsajátításának egy magyar számára:

1. német (germán nyelvtanulási szakasz, ez áll legközelebb a magyar nyelvtanhoz és szókincshez)

2. angol (kezdődnek a latin elemek, de alapjába véve még germán, úgyis mondhatnám a hétköznapi szókincs germán, de a szakszókincs már latin eredetű)

3. francia (legnehezebb neolatin nyelv egy magyar számára)

4. olasz (közepes "nehézségű" neolatin nyelv, tanács: én az olaszt a latin mellett tanultam szimultán)

5. spanyol (legegyszerűbb neolatin nyelv)

6. orosz (az oroszt nehéz lenne elkezdeni második vagy harmadik nyelvként, de ha már birtokában vagy a fennsorolt 5 nyelvnek, nagyon könnyű lesz elsajátítani, mert már rutinod van a nyelvtanulásban és végső soron az orosz is indogermán nyelv.)

szerintem ez a leghatásosabb és leggyorsabb módszere az európai nyelvek elsajátításának.

2009. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!