Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért fontos latint tanulnom?

Miért fontos latint tanulnom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol tanulsz mi akarsz majd lenni?Talán így többet tudunk mondani!
2009. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha (valamilyen szinten) tudsz latinul,könnyebben fogsz boldogulni a többi európai nyelvvel.

Továbbá alapműveltséget ad, manapság egyre kevesebben tanulják, pedig több szempontból hasznos.Ha pedig valamilyen bölcsészszakon akarsz tanulni akkor még fontosabb (lenne).

2009. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyar szakosoknak sem árt a latin... :)


De ha belegondolsz, ahogy az előttem szóló is írta, az összes európai nyelvet könnyebben megtudod tanulni latin nyelvi alapismeretekkel. Segít a művészettörténetben is, szerintem. Mellesleg sokkal műveltebb leszel és az ember soha nem elég okos...

2009. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A latin egy nagyon sokoldalúan felhasználható, prototipikus indoeurópai nyelv. Elég bonyolult a névszóragozása és az igerendszere, de nagyon sokfelé felhasználható. Ahogy fölöttem írták, sokat segít bármilyen indoeurópai nyelv elsajátításánál, még többet, ha újlatin nyelvet (francia, olasz, spanyol, portugál, stb.) szeretnél tanulni, hiszen ezek közvetlenül a latinból származnak.

Gondolom azzal tisztában vagy, hogy az egészégügyiseknek, jogászoknak, történészeknek, egyes nyelvszakosoknak, klasszika-filológusoknak is kötelező tárgy. Nagyon jó, ha átlagemberként is tisztában vagy azzal, mit írtak a leletedre, beutalódra, vényedre, ha a nyelvészeti és grammatikai osztályrendszer megnevezéseit ismered... Ha eredetiben tudsz olvasni római auctorokat, középkori irodalmat, vagy akár a magyar felvilágosodás és romantika irodalmát (pl. Berzsenyit, akit latintudás és az ezzel együttjáró mitológiai ismeretek nélkül igen nehéz megérteni).

Összességében bár mostanában a latin nem "trendi" nyelv, nagyon ajánlom, mert tényleg hasznos, és olyan műveltséget ad, ami nagyon sok helyen fog hasznodra válni. Segítségével könnyebben megérted a saját anyanyelved működését is.

Én négy évig tanultam latint, és bár eleinte nagyon nem szerettem (hasznosabbnak ítéltem volna helyette az angolt), nehéz is volt eleinte, most már nem cserélném el azokat az éveket, amiket latintanulással töltöttem. Angolul később is meg lehet tanulni (nekem az egyetem alatt sikerült), latinul nem.

2009. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
45%
mihez.akarod.használni.szerintem.elég.ha.meg.tanulsz.angolul.könnyebb.és.sokkal.több.mindenhez.használhatod!
2009. okt. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez iskolától és szakmától függő...

Pl.egy szakácsnak semmi szüksége rá, v egy takarítónak ..

De egy ügyvédnek ,v orvosnak kötelező én is tanulom jelenleg sztem elég nehéz...nekünk vizsgázni is kell belőle..De ha ezt akarod tanulni ajánlok mellé még 1-2 nyelvet mert ezzel nem sokra mész egy magában....:)

De sok siker:D

2009. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
dehogy nekem van már egy németem, egy olaszom, angolom még nincs.
2009. okt. 28. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!