Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak? Tanuljak...

Mit csináljak? Tanuljak latint vagy ne?

Figyelt kérdés
Általánosban angolt tanultam, most gimnáziumba pedig a németet vettem fel második nyelvként, mert szeretem és vonzott, de a latin is érdekelne. Van néhány osztálytársam, akik latint tanulnak. Nem akarok átmenni latinra, viszont három nyelvet már nem lehet felvenni a suliban. Most mit csináljak? Ha most elkezdem tanulni a latint, úgy hogy a füzetet elkérem egy osztálytársamtól meg megkérem hogy elmagyarázza, azzal megyek valamire? Vagy nem tudnám tanulni a többit, sok lenne a három?
2011. szept. 16. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekelne, akkor szabad idődben foglalkozhatsz vele. Az iskolában pedig tanulj angolt és németet.


Mivel pénzt nem fogsz vele keresni, annak meg kb. 1/100000 az esélye, hogy valóban annyira érdekel, hogy önszántadból kitartóan foglalkozni fogsz vele, ezért nem észszerű felvenned az iskolában a latint.

2011. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De orvos vagy legalább valami biokémikus akarok lenni, vagy kémia-biológia tanár.
2011. szept. 16. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ha csak ezért akarod tanulni akkor nem érdemes mert egyetemen úgy is tanulsz majd orvosi latint
2011. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat!
2011. szept. 16. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, kiegészíteném, az orvosin SEM kell a latin, legalábbis a SOTÉ-n nem kötelező, és totál felesleges is. Neked csak latin szavakat kell ott megtanulnod, felesleges totálban nyelvtannal meg ilyenekkel tömnöd a fejed. Egyedül a szavak végződéseit nehezebb megjegyezni, ebben segítene a nyelvtan, de 1-2hónap alatt úgy rááll az agyad amúgyis a sok tanulástól, hogy szintén nem lesz rá égető szükséged. Kémiás szakra meg még ennyire se kell.
2011. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!