Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki anglisztikára ment nem...

Aki anglisztikára ment nem bánta meg idővel? Mennyire lehet elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 22:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a német mesterszakos. Az utolsó válaszolónak üzenem, mert némi cinizmust éreztem a válaszából, hogy én is hagyományos nyelvtanár képzésben végeztem anno, sőt elkezdtem az egyetemi kiegészítőt is, csak úgy alakult, hogy már mesterképzésen végeztem el. Nem kell "lenézni" azokat sem, akik a mostani képzésben végeznek, nekem például a mesterképzés többet adott, mint amit az egyetemi kiegészítőn tanultam... Itt tényleg hasznos módszertani újdonságokkal is találkoztam, nemcsak a bölcsészkedéssel... Bár, hogy őszinte legyek, feleslegesnek tartom mindkettőt, mert simán meglehet élni a főiskolai ismeretekből is... Csak a pénzbeszedés a lényege ezeknek... Nem akartalak megbántani a válaszommal, csak megvédem a mundér becsületét.:)

Tanárként dolgozom én is egy középiskolában, de úgy néz ki, hogy megszűnik az álláshelyem... Ez egy szakképzőiskola is, és ugye most átszervezés alatt áll a szakképzés is, visszatér a régi képzés, vagyis már a szakiskolákban inkább csak a szakmai tárgyakat tanulják a diákok, ergo nem kell annyi közismereti tanár, és nálunk a szakközépiskolában is egyre fogynak a diákok, mondta is a főnököm, hogy ne sok jövőt fűzzek ehhez a némettanárkodáshoz... Ezért is gondolkodom most, valami hasznos átképzésen...

2012. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Frissen kerültem ki, és a tanáraink nincsenek jó véleménnyel erről a váltásról. Ez tényleg csak arról szólt nagyjából, hogy 1-1 órának más a neve, jött be pár új dolog, de a tanárok a régiek, szóval nem kapunk nagyon más anyagot.

Volt szerencsém BA-sokkal is együtt ülni órán. Persze nem az ő hibájuk, hogy ilyen lett a rendszer, ezt kell követni. Csak sokan nem értik miért nem végeztünk hamarabb, és akkor leesik a kő a szívükről, hogy nekik nem kell szigorlatozni. Pedig kellene. Szerintem emiatt is veszít a presztízséből a képzés, és így olyanok is kaphatnak diplomát, akik igazából meg sem érdemelnék, mert végigpuskázták az éveket. Sajnos még az is előfordulhat, hogy valaki úgy végzi el a képzést, hogy ki se nyitja a száját órákon, így még folyékonyan beszélni sem tud, vagy nagyon hibásan. True story!

20 oldalas szakdolgozat meg...némelyik OKJ-ra is ennyit kérnek.

Nem szidni akarom a rendszert, csak valahogy igazságtalannak tartom, hogy mennyit estek vissza az elvárások. Akik még a kettővel ezelőtti rendszerben végeztek, azoknak meg még nálunk is nehezebb volt.

2012. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem számítottam arra, hogy ilyen vitaindító lesz a kérdésem:D Mindenkinek köszönöm a válaszát, esetleg lenne egy kédésem azokhoz, akik most végzik a képzésüket vagy mostanában diplomáztak, hogy hogyan is megy ez a minor-major dolog? Első félévtől lehet-e felvenni, stb?
2012. jan. 20. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!