Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki anglisztikára ment nem...

Aki anglisztikára ment nem bánta meg idővel? Mennyire lehet elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez engem is érdekel.
2012. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

A nyelvet sosem lehet megbánni! Én azt bántam meg, hogy otthagytam. Lehetsz vele mesterszakon tolmács, fordító, de már az alapszakkal is kapkodnak az ember után, mert az olyan ember kincs minden munkahelyen, aki jól beszéli a nyelvet. Külföldre meg pláne mehetsz vele. Aztán mesterszakon lehetsz angol-valamilyen (amilyen minort felveszel) tanár is, és nyelvtanár még nem halt éhen. Nyithatsz vele magánnyelviskolát is. Főleg, ha a minorod (másik szakod) is nyelv.

És így tovább. Viszont keményen bent kell maradni a szakon, ehhez pedig majdnem anyanyelvi szintű nyeltudás és nyelvérzék kell. Nekem ez nem volt meg.

2012. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet, mondjuk az utolsó mondatoddal most nagyon befosattál őszintén szólva...:/
2012. jan. 19. 23:31
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Persze nem halsz éhen xdxdxd Látszik, hogy az utolsó nem végezte el. Dolgozhatsz 120 ezerért egy multinál mint ügyfélszolgálatos :-D
2012. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

"Kapkodnak utána"

Az iskolánként 2 nyelvtanár nem számít kapkodásnak.


"Mehetsz külföldre vele"

Igen és ezzel kb megfelelsz egy ottani szakképzetlen lakosnak, aki azért az adott nyelvben sem perfekt, mert az idő kérdése még. Akár ki lehetne menni érettségivel is. Akkor sem lennél rosszabb helyzetben.

2012. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Én volnék az "utolsó"...aki rossz helyen keresgél...én csak azt tudom, hogy nálunk tucatjával keresik az angoltanárokat, én azért szívok, mert végül magyar szakos lettem, és igen, abból már van épp elég. Azóta is arra gondolok, hogy már rég megélnék normálisan, ha akkor nem hagyom ott. Na de mit lehetett tenni, ha nem tudtam anyanyelvi szinten angolul. Sajnos ez az igazság, és ma már be merem vallani magamnak.

Tolmácsokat külföldre is keresnek. A volt párom csak 2 évet végzett el belőle német minorral (ő nem azért, mert nem ment neki, anyanyelvi szinten beszéli, hanem nem támogatták tovább, és teljes munkaidőben dolgoznia kellett, amellett meg pont az anglisztika nem megy), de Németországban dolgozik, mint tolmács és fordító, mert mázli, hogy elég a nyelvtudás. Ha meglenne a papírja, itthon is felvették volna egy céghez kb nettó 160 ezerért. Viszont ezt úgy képzeljétek el, hogy neki ez a mániája, papírhalmazok mindenfelé, és komoly szakszövegeket fordít, pl. egy gépészeti gép működéséről. Meg vannak vele elégedve. Én csak azt tudom, amit tapasztaltam. Újsághirdetésben is látok nagyon sok állást, ahol a nyelvet keresik, kimondottan a nyelvet jól beszélőket.

2012. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Még annyit, hogy volt páromék családja afféle "nyelvi dinasztia", az anyukája német szakos tanár (még a régi rendszerben végzett nyilván), de magánnyelviskolája van, és mondhatom, hogy nem élnek rosszul. Mellette még a közoktatásban is dolgozik rendesen, szóval igen jól járt. Egyszer mondta, hogy az angol akkoriban még nem volt ennyire elterjedt, de ha úgy lett volna, akkor lehet, hogy az angolt választja, mert abban még több lehetőség van. De a némettel is simán megél. A volt párom szintén nyelvzseni, angol-német neki is az anyatejjel ment fel az agyába. Felsőfokú nyelvvizsgát tett mindkettőből még gimnáziumban, pár hónapot ösztöndíjjal kint tölthetett Németországban, mint cserediák, mert annyira ment neki a gimiben. Ezért is kár, hogy pont a diplomája nem lett meg belőle, de így is Németországban van újra, ott dolgozik.

A szakon derült ki, hogy hiába járok én is ugyanoda, mint ő, nekem korántsem megy úgy, mint neki, és akkoriban nemcsak én peregtem ki onnan, hanem sokan mások is, akik az egyik szórótárgyon, az alapozó Listening-en véreztek el. Írásban mindig jobb voltam angolból, mint szóban, igazából minden írásbeli tárgyam meglett volna, csak a szóbelik nem, így pedig nem engedtek alapvizsgázni sem, ami kritérium. Szóval a Listening nekem betette a kaput, a középfokú szóbelim is másodszorra lett meg, az egyetemi meg már nem ment. Az írásbelim meglett elsőre, és meg is maradtam szépen azon a szinten.


Még mindig a második válaszoló

2012. jan. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Én most végeztem mesterszakon, németből. És tényleg úgy érzem, mint ahogy az egyik válaszoló írta, hogy tulajdonképpen nem is értek "semmihez"... Ok., van egy mondhatni biztos nyelvtudásom, és ennyi... Nem mondanám, hogy nagyon kapkodnak a nyelvtanárok után, főleg felénk... Ha meg céghez mennék, ott szerintem azért még valamihez érteni kellene a nyelv mellett. Ha még egyszer kezdhetném, a sok "elfecsérelt" év helyett tanulnék valami hasznosabbat, a nyelvtudást ez mellett is lehet magas szintűre fejleszteni...
2012. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én most tanulok ott. Az irodalom oké, a nyelvészet viszont katasztrófa. Meg a töri is. Lehet, hogy utóbbi miatt szakot is váltok.
2012. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a hagyományos képzésen végeztem angolon, tehát tanárképes vagyok. Már a suli alatt is tanítottam nyelviskolában, ami sokkal könnyebb pénzkereset volt, mint mikor a tesco-ban robotoltam éjjelente (de azt is élveztem:)

Én 12 éves korom óta csak ezt akartam tanulni, így nem bántam meg. Annyira szerettem a nyelvet, hogy úgy éreztem nem tudnék meglenni nélküle.

Nos, az túlzás, hogy kapkodnak értünk, de ezt helye válogatja. Ugyan megyeszékhelyen lakok, de nem túl rózsásak a kilátások. A suli alatt halasztottam, 1,5 évet voltam Angliában, és egy nyarat USA-ban. A nyelv valóban nem okoz gondot, de nálunk még voltak szigorlatok, amiért meg kellett szenvedni, szóval nem volt könnyű.

Tanárként viszont a lehető legjobb szak, mert nyelvet tanulni kötelező, érettségi tárgy is, legtöbb helyen csoportbontás van, egyes sulikban akár 10 angoltanár is van, és mellette lehet korrepetálni, és lehetsz vizsgáztató is, ami jó pénz. Mellette akár lehet fordítani, vagy alkalmanként tolmácsolni járni.

Ennek ellenére sajnos én is úgy érzem, hogy máshoz nem nagyon értek, a jobb állásokhoz meg 2 nyelvet kell folyékonyan beszélni+kell egy közgáz vagy műszaki diploma. Angliában eddig vendéglátóztam, komolyabb melót még nem kerestem. Szerintem kaphatnék, de ez önbizalom kérdése is, és hogy mennyire tudod eladni magad. Irodába is be lehet ülni kint érettségivel, feltéve ha van tapasztalatod! De akármit bogarászok, tulajdonképp az, hogy angolul tudsz nem elég. Viszont egy egyetemi diploma azért garantálja azt, hogy értelmes vagy, és értesz bizonyos dolgokhoz, amiket közben elsajátítasz, és persze képes vagy könnyen, gyorsan tanulni. Szerintem ez azért számít.

Pár szerencsés ember viszont tényleg kifogott jó melót, multiknál látnak el kapcsolattartói feladatkört, leveleznek, tolmácsolnak meg hasonlók. Ilyesmi kéne majd nekem is, de nekem kevés az itthoni bér. Pedig nagyon szeretnék suliban tanítani.

2012. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!