Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyet lehet mondani/írni,...

Ilyet lehet mondani/írni, egyszóval létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Szóval én mindig is úgy tudtam,hogy a person-nek a people a pluralja,és a tanár le is szidott ,ha ehelyett persons-t használtam,de mostanság nagyon sok helyen látom így leírva,és ez összezavar...:S Most akkor mind2őt lehet használni,a people-t és a perons-t is????:D
2012. jan. 8. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát... íratlan szabálya van annak, hogy mikor melyiket használod. Maradj a people-nél mint többes számnál. Nem tudom mióta tanulsz angolt, meg mennyire megy. Egy idő után érezni fogod, hogy mikor lehet persons-t használni. Addig nem kell vele foglalkozni.

19/L

2012. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
9 éve,de a nyolc év sima ált sulis volt,egyszóval alig ért valamit,de megmondanád,hogy ezt hogyan lehet "érezni"???:S
2012. jan. 8. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Rákerestem neked, és az van, hogy teljesen az terjedt el, hogy a person többes száma a people. De formális iratokban még mindig a persons-t használják (mert régen persons volt a többes száma). Megpróbáltak bevezetni egy szabályt, miszerint akkor persons, ha megszámlálható személyről van szó, pl 25 persons attend my class. És people, ha nem tudod, hány emberről van szó, pl People who attend my class. De nem fogadták el a szabályt, szóval nincs meghatározva, hogy mikor kell melyiket használni. Ha a tanár azt kéri, használd a people-t többes számként. Egyébként az az eredete az egésznek, hogy a person a latin persona szóból ered, ami személyt jelent, a people pedig a populus szóból, ami egy kultúrához tartozó emberek csoportját. Mindkettőnek megvolt a külön külön többesszáma persons és peoples, de az idő során összeolvad. Most az az ábra, hogy külföldieknek azt tanítják, hogy person-people az anyanyelvűek, meg úgy használják, ahogy az eszük szolgál. Régi szövegben úgy, ahogy régen volt, hivatalos szövegben szintén, különben meg szájad és füled íze szerint, ahogy tetszik.


19/L

2012. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!:DDD
2012. jan. 8. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Tudod, értelmes kérdés, értelmes válasz. :) Hülye kérdés, hülye válasz. És GYK-n ebből van több.

19/L

2012. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A "people" az a "man"-nek a többes száma -
2015. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!