Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek el latint tanulni?

Hogy kezdjek el latint tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a nyáron latint tanulni. Egy kicsit tudok (internet) de szerintem a könyv jobb, és kéne egy jó szótár is. segítsetek! Pénz lenne rá, de ötletem nincs.
2009. máj. 15. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Látogass el valamelyik netes könyvesbolt honlapjára (www.alexandra.hu www.libri.hu stb..), és keress rá a nyelvkönyvek között. Biztosan találsz könyvet. Nekem egy Latin nyelvkönyv c. sárga borítós könyvem van, az elég jó.
2009. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egy szürke könyvből tanultam...3 kötetes azt hiszem.

És a latin önállóan is megy. Én pl. nem szerettem, mert ugye beszélni nem lehet és én épp azt élvezem az idegen nyelvben, hogy lehet csacsogni.

De a nyelvtan érdekes, ha élő nyelv lenne, tök jó lenne...sztem.

2009. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen ajánlom Bánóczi Rozália - Rihmer Zoltán szerzőpáros által megírt Latin nyelvkönyv joghallgatóknak című tankönyvét. Az igaz, hogy egyetemi hallgatóknak írták, és főleg jogforrási szövegeket tartalmaz, de a nyelvtan (+ a nyelvvizsgán fontos mondattan) remekül el van magyarázva, és felhívja a figyelmet a különbségekre, hasonlóságokra, ad módszereket a latin nyelv jobb elsajátításához. Nem tudom, hogy milyen szinten szeretnél tudni latinul, de ha már egy kicsit tudsz, menni fog.

Ha bármi kérdésed van a latinnal kapcsolatban, tudok tanácsokat adni, segíteni a latin nyelv mielőbbi elsajátításához.

2009. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!