Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek hozzá angolt...

Hogy kezdjek hozzá angolt tanulni, hogy minél gyorsabban meglegyen a nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

Idáig németet tanultam, kb. fél év, és meglett volna belőle a középfokú nyelvvizsgám is. De most kiderült, hogy amelyik szakra készülök egyetemen, ott csak az angol nyelvvizsgát fogadják el. Plusz pont járna a németért is, de diplomát csak az angollal adnak.

Angolból meg nagyon rosszul állok. egy-két nagyon alap szó, meg talán pár mondat az egész tudásom. Még van egy évem gimiben, tehát ennyi idő alatt kéne felkészülnöm a nyelvvizsgára. Ha elmegyek magántanárhoz (a suliban az angol tanítás egyenlő a nullával) akkor heti hány alkalom volna az ideális? És melyik nyelvvizsga a legkönnyebb? Németből tudom, hogy fordítani egész szépen tudok, magyarosan lefordítom a német mondatokat. De a magnóval mindig bajban vagyok.


2010. szept. 5. 18:11
 1/3 anonim válasza:
Én szuperintenzív nyelvtanfolyamra szeretnék menni, szerintem jó. Heti 5-ször 5 óra, és 4 hónap alatt a 0-ról megvan a nyelvvizsgád.
2010. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Előszöris melyik az a suli, ami nem fogadja el a német nyelvvizsgát? Hol nézted ezt? A felvi pontszámítója se számította bele?

A sulidban ahova jársz gondolom van angol tanár, ha még szimpatikus és van rád ideje, akkor megkérhetnéd, hogy segítsen neked. Illetve vannak nyelviskolák is, de pl. én magam jobban szeretek tanulni. Emellett kedvenc filmeidet is megnézheted angolul, szerintem magyar felirattal angolul hallgatva, kedvenc zenéid szövegét lefordítani, vagy könnyített olvasmányok. De mivel már van tapasztalatod a nyelvtanulásban biztos, hogy menni fog. A legkönnyebb nyelvvizsga pedig a TELC, ECL, Pannon szerintem ezek közül válogass. Vagy van egy másik eset is, hogy májusban megpróbálod az emelt szintű érettségit és ha az 60% lesz, akkor megkapod a középfokút, csak ehhez osztályozó vizsgát kell tennéd:S egy kicsit ez bonyolult.

Hajrá, kitartást!

2010. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2010. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!