Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdjek tanulni egy újabb...

Kezdjek tanulni egy újabb nyelvet?

Figyelt kérdés

Angolt tanulok 5 éve, jövőre szeretnék belőle középfokú nyelvvizsgát, szóval lassan rá kéne startolnom,és többet tanulni, hogy meglegyen biztosan.

1 éve tanulok franciát. Nem szeretem,mert nem szép nyelv, de tudom hogy fontos... A csoportban én vagyok a 2. legjobb.

Viszont beleszerettem a spanyol nyelvbe, és nem tudom,hogy mit csináljak. Legszívesebben már most elkezdeném tanulni, de lehet hogy nincs értelme. Csináljam meg először az angol közepet,és csak aztán vágjak bele? Nem tudom hogy bírok-e addig várni... :/


2011. febr. 11. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is Angolt, Németet tanultam, amikor elkezdtem a Japánt (bár mondjuk én Németül akkor 2. éve tanultam és haladóban kezdtem, mert TV-, családból felszedtem hozzá elég tudást, Angolt meg 7 éve, de ott sem az abszolút nulláról kezdtem).

Fél éve kezdtem el és nem volt gondom a nyelviskolában (persze azért Japánból is volt elég sok "passzív" tudásom amikor elkezdtem az internetről) szóval, ha érdekel a nyelv akkor szerintem csak azt fontos számításba venne, hogy mennyire vagy jó Angolban (pl én osztályomban is van olyan aki most középfokúzot, de az kb. arról szólt, hogy 80% vagy 90% lesz, ha te is ilyen jó vagy akkor nem hiszem, hogy lesz belőle baj), ha biztos a tudásod akkor nem fog megkeverni. De tényleg csak, ha érdekel, mert lehet, hogy szenvedni fogsz azon, hogy előbbi nyelvtudásod összekever téged és az Angolodra és Franciádra is jobban kell majd figyelned.

2011. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Két nyelvet egyszerre nem nehéz tanulni, de hármat már nehezebb. Ha úgy érzed a francia abszolút nem a te világod, akkor ne fektess bele akkora energiát, de ha azt jól megtanulod, nagyon sokat fog neked a spanyolban segíteni. Nagyon hasonlít a kettő egymásra, csak a kiejtés és az írás az igazán eltérő. Szóval szerintem először a franciát és angolt vidd fel minimum középfokra, aztán ráérsz belevágni a spanyolba. Az már könnyen fog menni ezek után.
2011. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az új nyelvvel várd meg a nyelvvizsgát, különben nehezebb lesz felkészülnöd!
2011. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!