Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdő angolos kérdez (? )

Kezdő angolos kérdez (? )

Figyelt kérdés

Ha az "it occurs to me" azt jelenti, hogy eszembe jut

akkor a nem jut eszembe kifejezést mondhatjuk az " it doesn't occur to me" -vel is, vagy inkább az "I don't remamber it" használatos?


Ha például azt akarom mondani, hogy gyakran nem jutnak eszembe a szavak akkor melyik a jobb?


I often don't remember the words. VAGY It often doesn't occur to me the words. ?

Köszi:)


2011. szept. 24. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
i often doesen't remeber ... :D
2011. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hoppá behúztál a csőbe :D mert a does csak eggyes szám harmadik személy szóval amit leartál a rememberes a don't tal az a gyakoribb
2011. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az "it occours to me" inkább olyan értelmű, hogy jön egy ötlet, gondolat. Tehát valami ihlet, vagy ilyesmi. :) "It just occoured to me... We coult go to the cinema." - vagy ilyesmi. Vagy pl. olyasmit is jelenthet, hogy "már majdnem elfelejtettem, de most épp eszembe jutott".

Ha emlékezésről van szó, mint a példamondatodban is, akkor "I often don't remember the words" vagy "I often forget the words"

2011. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amit az előttem író írt az nagyon helyes, de a remember inkább "emlékezni". Eszembe jut, mint emlékezni a "recall" ige.


Tehát bár remember-rel is elfogadható, de sokkal angolossab, ha azt mondod, hogy "I often can't recall the words". A remember inkább ilyen mondatban, hogy "I can never remmember foreign words".


Továbbá: It often doesn't occur to me the words.

The words often don't occur to me.

Az "occur to me" igének az "alanya" az az ami eszedbe jut.

De amúgy mindegy, mert egy így abszolut rosz értelmileg.

2011. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

The words often don't come to me.

Recall, occur nem ebbe a szokornyezetbe valo.

2011. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"retrieve" is jo ide.

"I often can't retrieve the correct words."

2011. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A recall számomra inkább "felidézni", mint emlékezni.

Pl.: I can't really recall what happened two years ago.

2011. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, de pl, ha arról beszélsz, hogy nem jut eszedbe a szó, de pedig alapvetően tudod, akkor a recall megfelelő.
2011. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"I don't remember the words." A "recall" inkább visszaemlékezés (keress rá akár a google-ban is, nagy részük nem olyan mondatban van, hogy „nem emlékszem, hogy van az asztal angolul”, hanem olyanban, hogy „nem emlékszem, mit mondott Steve tegnap”). Az "occur" tényleg inkább ötlet („eszembe jutott, hogy meg kéne hívni Maryt vacsorára”, ilyesmi jellegű, de kezdő koromban én is használtam úgy, ahogy te akartad, mert a magyar logikának az felel meg, és tkp. értették, csak nem hangzik jól). A "retrieve"-t én még csak elfelejtett jelszóval kapcsolatban hallottam, persze attól még lehet helyes; a másik, amit FromOz mondott, jó volt.
2011. szept. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1re·trieve verb \ri-ˈtrēv\

re·trieved, re·triev·ing



Definition of RETRIEVE

transitive verb

1

: to locate and bring in (killed or wounded game)

2

: to call to mind again

3

: to get back again : regain

4

a : rescue, salvage

b : to return (as a ball or shuttlecock that is difficult to reach) successfully

5

: restore, revive

6

: to remedy the evil consequences of

: to get and bring back; especially : to recover (as information) from storage

intransitive verb

: to bring in game <a dog that retrieves well>; also : to bring back an object thrown by a person

— re·triev·abil·i·ty noun

— re·triev·able adjective

2011. szept. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!