Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szituáció? Valaki lefordítja?...

Szituáció? Valaki lefordítja? Köszönnöm. *-*

Figyelt kérdés

- What's the matter?

- I have a sharp pain in my head/back, arm, leg, etc. I have got a headache and a bad cough. I feel awful ill/I feel all hot and shivery.

- How long have you been feeling ill?

- Lost night when I went to bed I was still quite all right.

- What are your symptomps?

- Let me have a look at your head/back etc. Does it hurt/here now, all the time if I turn it to the right and to the left? Open your mouth and left me have a look.

Very much. /Yes a little/. No, not really.

- You've broken your leg etc. You have sprained your.. You have the flu.. a sore throat... a cold.

What should I do?

- You must stay in bed for a day or two. You must take this medicine. You mustn't walk for a day or two. I'll priscribe some mediciane pain-killers/tablets for you.

- Thanks.. bye-bye.

etc...etc...



Nem HÁZI, MEG KELL TANULNI! PRÓBÁLTAM Google fordítóval, de nagyon ROSSZ. AKI profi angolból és unatkozik az megcsinálná nekem estig? FELPONTOZOM. :)

HOLNAP FELELÜNK ÉS EDDIG CSAK JÓ JEGYEIM VANNAK és 5-t szeretnék. ^^


2011. szept. 19. 18:19
 1/3 A kérdező kommentje:

mármint angolból ez az első jegyem és a többiből van 4-es, 5-ös xD

persze én is próbálkozom

2011. szept. 19. 18:20
 2/3 anonim ***** válasza:

-mi a baj?

-éles fájdalmam van az xy helyemen, fáj a fejem és csúnyán köhögök. rosszul érzem magam, remegek és melegem van.

-mióta érzed magad betegnek?

-múlt éjell mikor aludni mentem még mindig egész jól voltam.

-mik a tüneteid?

-hadd nézzem meg a fejed, stb-d. fáj most, itt, vgig, ha jobbra/balra fordítom? nyisd ki a szád hadd vessek rá egy pillantást.

Eléggé. igen egy kicsit. ne, nem igazán.

-eltört a lábad, kificamodott a... influenzás vagy.. megfáztál.

mit kell tennem?

-ágyban kell maradnod 1-2 napig. szedned kell ezt a gyógyszert. nem sétálhatsz 1-2 napig. írok fel neked fájdalomcsillapítót/gyóygszert.

köszipuszi

2011. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Imádlak! (L)(L)
2011. szept. 19. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!