Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan ragozzuk az igéket az...

Hogyan ragozzuk az igéket az ukrán nyelvben?

Figyelt kérdés
Az orosz igéket tudom ragozni, az ukránhoz kérnék egy kis segítséget! :) ;) Előre is köszönöm! (a buta kommentektől kíméljetek, ha lehet!!!!)
2011. aug. 12. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ukrán - a többi szláv nyelvhez hasonlóan - ragozó, hajlító nyelv. A főnevek hím, nő és semlegesneműek lehetnek (általában a végződéstől függően). A főneveknél négy deklináció van. Az ukrán - az oroszhoz hasonlóan - megkülönbözteti az élő és élettelen főneveket egymástól. A mellékneveket nemben, számban és esetben egyeztetni kell a főnévvel. Az igéknél alapvető fontosságú a folyamatos és befejezett igealak megfelelő használata (ez a szláv nyelvek azon része, amit a legnehezebben tudnak alkalmazni a nem szláv anyanyelvűek). A főigéket számban és esetben egyeztetni kell a mondat alanyával.

A szórend viszonylag szabad, de általában Alany-Állitmány-Tárgy.


Ez egy kiváló website ha van egy minimális angolod, itt láthatod a gyakorlatban is az igék ragozását, a mellék- és főnevekét is, van audio is meg minden amir akarsz.


[link]

2011. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, bár még most sem értem 100%-osan, majd rájövök valahogyan! ;)
2011. aug. 13. 22:43
 3/10 anonim ***** válasza:

mi az ami pontosan gond?

úgy értem hogy az orosz alajpán ragozunk az ukránba

tehát mi nem világos?

2011. aug. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nézegetem itt a példamondatokat, de nem jövök rá a logikára. Az oroszt egy kicsit beszélem, ami van ukrán mondat, teljesen máshogyan vagy ragozva. Az egyiknél ilyen végződés, a másiknál olyan, semmi összefüggés...
2011. aug. 13. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:

értelek

elsőre tűnik csak logikátlannak, egyébként 80%-ban orosz alapon megy, bár nyilván maguk az igék mások illetve a ragok is másképp jelentkeznek, de az elv azonos, hiszen az ukrán egy orosz tájnyelv a legújabb kutatások szerint

oroszul és ukránul is elég jól beszélek és ezért nem értettem mi a gond

ha csak kicsit beszélsz oroszul akkor nem érthető a kérdésed, mert nem megy a nyelv zsigerből

teljesen el vagyok varázsolva, kevés olyan embert ismerek aki nem beszél folyékonyan oroszul és úgy kezdett bele az ukránba

de most már értem, mi a gond

akkor neked teljesen az alapokra van szükséged

akkor egyenlőre hagyd az angol oldal és a lenti linkről töltsd le a doksikat, itt az alapoktól magyar nyelven megtalálhatsz mindent /négy könyv, három az a alapoktól/

[link]


bocs még egyszer teljesen abban a hitben voltam, hogy magas szinten beszélsz oroszul

én akkor vágtam neki az ukránnak és megmondom őszintén szinte nem is tanultam nyelvtant annyira logikusan következett számomra az oroszból

2011. aug. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocs azt akartam írni, hogy ha oroszul csak kicsit beszélsz érthető a kérdésed:o)
2011. aug. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Igen, az alapoktól kezdem, szóval lesz mit átnéznem. :) Lenne egy kérdésem: "Г" és a "Ґ" között mi a különbség illetve a "Г" és a "Х" között kiejtésileg? Hogy ejtem ezeket?
2011. aug. 14. 11:58
 8/10 anonim ***** válasza:

sztm ezek a segítségedre lesznek


[link]


[link]


ha bármelyik nem világos szólj, mert mivel azt mondod az alapoktól indulsz, próbáltam neked hivatalos átiratokat keresni

erre a különbségrendszerre gondoltál?


ha nem akkor pontosítsunk..köszi:o)

2011. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt is! :) Most már eddig minden világos. :)
2011. aug. 14. 21:22
 10/10 anonim ***** válasza:

oké, ha van még kérdésed szólj:o)

szívesen:o)

2011. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!