Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki mit gondol a szlovén...

Ki mit gondol a szlovén nyelvről? Érdemes vele mélyebben foglalkozni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulásban érdemes a szlovénban gondolkodni? :) Mondjuk egy szlovén-angol szakpárossal? Zalában élek, szóval Szlovénia közel van, de megéri mélyebben ezzel foglalkozni? Vélemény? :)
2011. jún. 22. 00:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, akkor érdemes.

De ha ez csak egy hirtelen ötlet, akkor én 2x is meggondolnám. Összesen kb 2 millióan beszélik, a többi szláv nyelvtől talán ez áll a legtávolabb, tehát nem nagyon könnyítené meg másik szláv nyelv megtanulását sem.

2011. jún. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem csak egy hirtelen ötlet, már rég óta gondolkodom rajta, vagyis már majdnem minden szláv nyelvet végig néztem és az orosz is érdekelne, meg esetleg a cseh, lengyel vagy a horvát, de a szlovénban az lenne jó, hogy közel van :)
2011. jún. 22. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Túl nehéz, nehezebb a horvátnál is. Még a horvátnak is több értelme van. (Zala megyének van horvát határa is ugyanúgy közel van) De ennyi energiával egy orosz azért ütősebb. Mondjuk nekem is az a gondom, hogy angolul beszélek, és szeretnék egy ritkább nyelvet is. Én is elég hibbant vagyok, hogy szlovént tanuljak. :)

Magyarul nehéz szlovént tanulni. Én sem budapesti vagyok. (Ott vannak szlovén tanfolyamok) Skype-on lehet oktatást kérni, de nem olcsó. Önállóan elkezdeni pedig nem könnyű. Szlovénia egyébként nagyon klassz ország, de nagyon pici(Talán a legváltozatosabb ország, méretéhez képest. Mediterrán, kontinentális, hegyvidéki, mura-vidék és negyedakkora mint Magyarország). Két komolyabb százezer feletti városával (Maribor, Ljubjana)?? Hát nem tudom én se..

2011. aug. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Előző vagyok. Végiggondoltam, 40 féle nyelvjárás és kétmillió ember. Vend(kb. 90.000 beszélő) és a szlovén alig értik egymást, ugyanannyira, mint a horvát a szlovént. Úgyhogy szerintem a szlovén nagyon nem lesz nyerő, illetve veszélyeztetett nyelvnek gondolom. Lehet, hogy butaságot mondok, de ha szlovén lenne az anyanyelvem, valószínű angolt és olaszt tanulnék, horvátot nem. Szerintem a szlovén még a hazájában sem boldogul szlovénul. (Olasz nem szeret angolul beszélni.) Szerintem el fog olaszosodni(mégjobban) 50 év elteltével.
2011. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a hasznos infókat! Vannak dolgok, amiket már én is tudtam, de ha jól tudom az olaszok sem értik egymást mindenütt, az persze már dolog, hogy ők jóval nagyobb területen élnek! Az oroszon is gondolkodom, nagyon, meg a horváton is de még nem tudom mi legyen! Minden esetre nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat! :)
2011. aug. 24. 00:25
 6/6 Óriás majmaim válasza:
100%
Mi az, hogy el fog olaszosodni? Az olaszok éppen olyan kisebbséget alkotnak ott, mint a magyarok. És nem annyira szaporák, hogy létszám szempontból bármit villanthassanak, és még a politikába sincs nagy beleszólásuk. Plusz a szlovén nemzetállam nem nekik köszönheti a sikereit, hanem a szlovén nép szlávokon belüli páratlan adottságainak, amiknek a sok évszázados germánokkal való keveredés adta az esélyét. Miközben az olaszok ott fogynak, megkapják a jogaikat és nem zajoskodnak. Így nem fog Szlovénia elolaszosodni, hacsak a jövőben el nem foglalja egy fasiszta olasz rezsim és nem csinál valami nagy baromságot, de erre 0 az esély. De javíts ki, ha valami hülyeséget mondtam volna, szeretek tanulni másoktól. x3 (De ja, az olaszok nem valami angolos nép, a törökök jobban tudnak angolul. xd)
2019. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!