Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen nyelvvizsgá...

Lovly kérdése:

Szerintetek milyen nyelvvizsgára menjek? Telc, ECL, ÖSD?

Figyelt kérdés
Fontos lenne.:$ 5 éve tanulok németet..heti 5 órába:) és mindenképp le kell tennem a középfokú nyelvvizsgát.:)
2011. jún. 20. 16:25
 1/7 misssalexa_ ***** válasza:
100%

ECL-re csak és kizárólag akkor, ha iszonyatos nagy szókincsed van! mivel nyelvtan egyáltalán nincsen a vizsgában (2 fogalmazásból, 2 szövegértésből, hallásértésből és egy szóbeli társalgásból áll) ezért ahelyett a szókincset elég rendesen számon kérik.

Személyes tapasztalataim nincsenek, de egyik ismerősöm négyszer hasalt meg, mire átment, pedig nem egy rossz képességű diák. A hallásértés húzta le mindig, de azt, hogy az gyilkos, azok is alátámasztják, akiknek meglett a vizsga akár elsőre is.


TELC már sokkal szimpatikusabb, bár vannak buktatói annak is: szótárt nem használhatsz még az íráskészség részénél sem, a hallott szöveg értésénél a rádióanyagot csak egyszer játszák le neked valamint a szövegértés részénél elég sokat kell olvasnod.

Nekünk a tanár azt mondta, lassan dolgozók ne is álmodjanak TELC-ről, mert kb 10 max 15 perced van mindegyik feladatra, úgy, hogy az átvezetést ne kapkodva kelljen megcsinálnod.

Egyébként ez a legkiszámíthatóbb nyelvvizsga, a feladattípusokat könnyen be tudod gyakorolni, ezért ott már meglepetés (elviekben) nem érhet.

A szóbeli részére is tökéletesen felkészülhetsz előre, először be kell mutatkoznod, ezután egy prezentációt kell tartanod egy általad már korábban kiválasztott témáról (film, utazás, könyv stb), aztán kapsz egy szöveget, amellett vagy az ellen kell érvelned (természetesen te döntheted el, hogy melyik álláspontot fogod kifejteni) végezetül pedig a vizsgázó társaddal egy szituációs feladatot kell eljátszanod.


ÖSD-ről semmi érdembelit nem tudok írni, mivel ezzel a nyelvvizsgával semmilyen kapcsolatom nem volt sem nekem, sem az ismerőseimnek, tehát a tapasztalat az nulla. :-)

Egyetlen nagy hátránya talán az, hogy csak komplex nyelvvizsgát adnak ki, tehát ha mondjuk az írásbelid megvan, a szóbelid viszont sikertelen, akkor sajnos mindkettőt buktad, újra kell csinálnod mindkét részét és a pénzt is ugyanúgy be kell fizetned ismételten.


Mindezeket összevetve én a TELC-et javasolnám, én is azt csináltam meg, mindenféle nehézség nélkül. Nem mondom, hogy fáklyás menet volt és kisujjból kiráztam, mert egy nyelvvizsgának természetesen az a dolga, hogy nehéz legyen, de kellő mennyiségű szorgalommal és felkészüléssel akadálymentes lesz szerintem számodra is! :-)

Sok sikert!

2011. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen(: sokat segítettél..:D
2011. jún. 20. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még jó ha tudsz, hogy a TELC 29ezer (komplex), és ott van egyedül kikötve, hogy hány %-nak kell megbuknia, előszeretettel buktatnak, 2-3pont híján sikerül a vizsga,és a szóbeli/ írásbeli külön 22ezer.
2011. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én az ÖSD-t javaslom, mivel nemzetközileg is itthon is elfogadott, és a feladatsorok nagyon jól begyakorolhatóak, tehát, ha megveszed a felkészítőkönyvüket, abban van sok feladatsor, és ha azt megoldod, meg átrágod magad rajta, nagy meglepetés nem érhet a vizsgán, és pl előnye, hogy a szóbelin az első feladat mindig ugyanaz, ilyen szituáció, hogy a vonaton találkozol a vizsgáztatóval, és akkor a városodról kell beszélni, ezt ugye előre is ki tudod dolgozni

én ezen voltam annó középen 5éve, barátom tavaly, egyik ismim is ezen volt most és sikerült neki is, szal én nagyon ajánlom,igaz, hogy csak komplexet lehet vele szerezni, tehát külön bizit nem adnak ki, de ha vmelyik nem sikerül, akkor egy évig ami nem ment akkor féláron meg tudod azt ismételni

2011. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
telc
2011. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ÖSD. az egyik válaszoló már mindent leírt róla, de kijavítanám őket, hogy ha pl. a szóbelid nem sikerül, akkor csak azt kell újracsinálnod és csak a fele pénzért. ez úgy igaz, hogy nem adhat ki olyan bizonyítványt, hogy csak az írásbeli sikerült és te elmész máshova megcsinálni a szóbelit (pl. a telchez), hanem csak komplex létezik.


de ezt neked kell eldöntened, hogy hova mész. tölts le feladatsorokat a netről, mondjuk az jobb lenne, ha megvennéd ezeket a felkészítő könyveket, mert a netre a mocskok könnyebbeket raknak fel, hogy mindenki kitöltse elmenjen rá és megbuktathassák.

[link]

[link]


ezeket vedd meg és teszteld magadat. ÖSDre van egy másik könyv is Mittelstufe Deutsch B2. ez is jó, de amit linkeltem, annak a hallásértése sokkal jobban hasonlít az igazira.

2011. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) és fogalmam nincs h most melyikre menjek..:S mert a nyelvtani rész nekem nagyon nehéz..:S
2011. jún. 21. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!