Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menjek ECL német középokú...

Menjek ECL német középokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig csak BME-n voltam, de sajnos az nem sikerült. 40% körüli lett a szóbeli és az írásbel is. Szerintetek az Ecl-el több esélyem lenne? Vagy TElC?

Hogyan készüljek rá? BME-nél megvettem mind2 felkészítő könyvet,de utólag megbántam mert kevés teszt volt benne és hiába csináltam meg többször, így se ment.

Szívesen néznék, vagy hallgatnák valamit németül, de valami jó film, vagy sorozat kellene, mert a televízió sajnos nem köt le. Várom az ötleteket! Köszi!


2010. szept. 29. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ECL-t akkor ajánlom, ha nagyon jól megy a hallásértés. A többi része sem könnyű, de megcsinál6ó.
2010. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nálunk 12 emberből 3nak sikerült,mert jó sokan megbuktak a hallásértésen.
2010. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és a telc?
2010. szept. 29. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:

A TELC könnyebb, oda szókincs kell. De vannak remek felkészítői, abból meg lehet tanulni a szavak nagy részét, amit használ a vizsga. A levélnél nem használhatsz szótárt, a szóbeli párral történik, de nem nagy kunszt :)

becsapós, szívatós vizsga, de ha felkészülsz, sikerülhet.

2010. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha mindenképpen egynyelvűt akarsz, akk sztem ösd. most én arra gyúrok. előtte én is eclre akartam de a hallásértésnél visszahőköltem mer kb 20 %os lett. de az euroexam se rossz (ennek van egynyelvűje és kettőny.-je)
2010. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is azért nem akarok ECL-t, viszont a többi része nem rossz. Nem tudom melyik lenne jó...egyik se...nincs olyan aminek minden része jó?:D (költői kérdés)
2010. okt. 27. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!