Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így sikerülhet majd felkészüln...

Így sikerülhet majd felkészülnöm a német nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Kerestem német tanárt a környéken, de nem találtam.

Nyelvvizsgára azonban szükségem lesz. Tavasszal vagy nyár elején szeretném letenni a középfokú C típusú nyelvvizsgát.

Arra gondoltam, hogy az internetről is tanulnék. Találtam jó pár hasznos oldalt, ahol nyelvvizsgafeladatok, német nyelvtan, egyéb tesztek vannak.

Belinkelet néhány oldalt a példa kedvéért:

[link]

[link]

[link]

Ilyen és ehhez hasonló oldalakról szeretnék tanulni, gyakorolni.


Valamint a korábbi német tankönyveimet átolvasni. Van egy német könyvem, amit még 8.-ban használtunk, képleírás és beszélgetés van benne. Tehát van egy kép, és arról kell beszélgetni, illetve magyarul vannak benne témakörök és arról kell németül beszélni. Ezt is át fogom nézni, ez egyébként nyelvvizsga felkészítő könyv (bár alapfokúra készít fel). Valamint nővéremnek is van egy hasonló könyve, azt is át fogom olvasgatni.


Valamint a német tanáromtól megkérdezem majd, hogy mit ajánlana még.


Így sikerülhet egyedül is felkészülnöm a nyelvvizsgára?

16/L


2011. aug. 31. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sikerülhet, de szerintem ahhoz, hogy mélyebb, élőbb tudásod legyen, elengedhetetlen, hogy nézz német műsorokat a TV-ben (filmeket DVD-n, kedvenc sorozat, akár természetfilm - bármit, csak hallgasd az anyanyelvi, élő kiejtést!), és olvass regényeket, novellákat, vagy ilyesmit.

Tehát ami nem csak tankönyv, meg nyelvvizsgafeladat, hanem valami "igazi" is, ha érted, mire gondolok. :)

Vagy akár keress egy fórumot az interneten, és olvass/írogass. :)

2011. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, majd keresek ilyeneket is!

Már most nagyon izgulok, ha arra gondolok, hogy nyelvvizsgára készülök..:S :D

2011. aug. 31. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, amúgy jövő nyárig annyi időd van, hogy akár felsőfokúra is készülhetnél :D
2011. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A némettanárod nem vállalja el hogy felkészít a vizsgára?
2011. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, még nem beszéltem vele. Nem is láttam ma a suliba:D
2011. szept. 1. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!