Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a nehezebb?...

Melyik nyelv a nehezebb? Angol vs Német?

Figyelt kérdés
én mindkettőt tanulom, németet januárban kezdtem. Angol-t már több éve, de most estem neki , h le nyelvvizsgázzak. Szerintetek melyika nehezebb és miért, illetve harmadik nyelvként melyik lehetne érdemes ? Véleményem szerint angol könnyebb.Még.
2011. jún. 10. 14:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A német nehezebb. Például a középiskolás nyelvtankönyvek (amiben kb. minden nyelvtan benne van, amit felsőfokig tudni érdemes) hossza: angol és spanyol 200 oldal, német 450 oldal. A német nyelvtan jóval bonyolultabb és merevebb az angolnál, de az igazán nagy probléma a szókincs elsajátítása, ami a németben a névelők és igekötők és az irdatlan mennyiségű szinonima miatt nehéz.


3. nyelvként mindenképpen a franciát vagy az oroszt ajánlom, első kettőnek pedig az angol és a német a tökéletes választás.

2011. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!