Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a nehezebb?...

Melyik nyelv a nehezebb? Angol vs Német?

Figyelt kérdés
én mindkettőt tanulom, németet januárban kezdtem. Angol-t már több éve, de most estem neki , h le nyelvvizsgázzak. Szerintetek melyika nehezebb és miért, illetve harmadik nyelvként melyik lehetne érdemes ? Véleményem szerint angol könnyebb.Még.
2011. jún. 10. 14:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még 2 évem van szakvizsgáig, és 3. nyelvként franciára gondoltam.
2011. jún. 10. 14:22
 2/11 anonim ***** válasza:
Német nehezebb jóval. Angolban nincsen 3 féle személyes névmás például. És a többes szám is szinte mindig -s, vagy --es. Németben meg nem elég tudnod a főnevet, mert ha nem tudod a névelőjét is legalább, akkor gyakorlatilag semmit sem tudsz, mert minden arra épül. Ráadásul még a mellékneveket is ragozni kell, hogy mást ne mondjak.
2011. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és hogy lenne érdemes tanulni? miylen tapasztalaitok, élményeitek, ötleteitek vannak ? Valahol azt olvastam h a beszéd a legfontosabb. Máshol azt, h szavak, szavak, szavak....?
2011. jún. 10. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:

A német nehezebb.


3. nyelvnek pedig az Olasz vagy Orosz közül választanék.



De embere válogatja, hogy kinek melyik a nehezebb.

2011. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csomó lehetőség van. Angolra ha már tudsz egy közepes szinten akkor önmagadat fel tudod fejleszteni gyakorlatilag perfect szintig.

Angol szinkronos filmet nézz angol felirattal, olvass angol hírportálokat, vagy nézz angol híreket, attól függ, hogy mi érdekel. Ha a játékok, akkor játssz olyannal. Ha a könyvek, akkor olvass angol könyvet, stb.

A nyelvet gyakorlással lehet elsajátítani. Levelezhetsz angolul valakivel, stb. a legjobb mindent egyszerre.

Én az angol beszédet úgy fejlesztettem, hogy játszottam FPS játékokkal, és ott fel lehetett menni un. ventrilora, vagy TeamSpeak-re, ahol a csapatod tagjaival beszéltél játék közben. Beléptem egy angol csapatba, és naponta több órát dumáltam velük, ez nagyon hasznos volt.

2011. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A német a nehezebb, de az újlatin nyelveket leszámítva nem hiszem, hogy találnál könnyebbet a ragozás terén.
2011. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
engem nem érdekel h könnyű vagy nehéz e, nem azt kérdeztem , melyik nyelv a könnyű....ilyen alapon ne is kezdjen senki nyelvet tanulni, mert nincs értelme. Sok szorgalom kell, kitartás és munka. Na de én franciára gondoltam, hogy azt fogom felvenni. Vélemény ? Am van 1 angol könyvem, de elég nehezen ment... Nagyon sok volt benne az idegen szó...:S
2011. jún. 10. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:
francia,olasz!:)
2011. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező kommentje:

"engem nem érdekel h könnyű vagy nehéz e, nem azt kérdeztem"


Ez érdekes, mert a kérdés így szól: Melyik nyelv a nehezebb?

2011. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
azért , mert érdekel h szerintetek melyik a nehezebb nyelv, nem zárja ki h tanuljam, de fentebb már leírtam h mindkettőt tanulom....szal nálam nem döntő, csak érdekel....érdekes nagyon...
2011. jún. 10. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!