Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvben van a legtöbb...

Péterfay Dóra kérdése:

Melyik nyelvben van a legtöbb szó? Tényleg a magyarban?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Már miért lenne a magyarban? Ez nagy hülyeség, a magyarban nincs több szó, mint másik nyelvekben. Aki ilyet állit, az csak azért gondolja igy, mert magyarul (esetleg) tud, más nyelven meg nem vagy jóval kevesebbet.


MInden nyelvben van olyan fogalomkör, ahol sokkal több szót használ, mint másik nyelvek, de ugyanakkor olyan fogalom is, amire nincs vagy esetleg csak egy szó ismert.

2011. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Szókincsileg valahol az elsők között van az angol is!
2011. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
szerintem angolban sokkal tobb szo van mint magyarban, jobban ki tudod magad fejezni is
2011. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát én pont fordítva látom,ott egy szónak lehet 10 jelentése is,amit aktivan is használnak,nálunk azért ez nagyon ritka.. magyarul jobban kitudod fejezni magad. angolba meg egy mondatot szövegkörnyezet nélkül 3-4-5 féle képppen is le lehet fordítani
2011. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jún. 9. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
sztem, és sokak szerint a magyar nyelv a legszínesebb, legválasztékosabb nyelv.... a német meg nagyon hideg nyelv sok német filmet néztem és nagyon sok szóismétlések vannak : pl.: Scheiße!!!(e-helyett használnák a Mist!
2011. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
az angol is nagyon színes és választékos nyelv, főleg ha "fennköltebb" stílusban beszélsz. meg több millió kifejezésük van, és mégszínesebb ha beleveszed az épp lekopó/lekopott dolgokat
2011. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!