Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvtanulás a nulláró...

Francia nyelvtanulás a nulláról, tanár nélkül. Segítség. (? )

Figyelt kérdés

Hello, sajnos tanárra nincs pénz,viszont szeretnék megtanulni franciául.van olyan program,oktató programok,amikkel meglehet tanulni a nyelvet?állítólag ha a kiejtés elég jól megy,akkor már nem lesz nehéz.maximálisan megakarok tanulni,rászánnám az időt ahogy kell.segítséget,tippeket kérek.

ez vettem nemrég meg,hátha segít,de kellene még valami oktató programok.köszi.


[link]


2011. máj. 26. 23:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"...16:50 Nem én vagyok a kontroll, az anyanyelvűek véleménye számít. ;)..."


Ha megbízható jó barát akkor okés, de itt múltkor angol nyelvterületről jött egy olyan aki bizonygatta, hogy napi szinten használja a cégnél és sose volt panasz.

Már pedig az semmit se számít.

Én a cégnél szintén használom az angolt és az egyik nem angol anyanyelvű partner rettenetesen beszél angolul, de soha nem jutott eszembe hogy ezt szóvá tegyem, sőt igyekszem vele egyszerűbben beszélni (12 ige idő helyet csak 4 használok). Ugyanúgy egy turistának se mondják meg, sőt megdicsérik, hogy külföldi lététre milyen szépen beszél.


Én még fenntartom továbbra is, hogy az ilyen öntanulásnak sok a veszélye ha valaki nulláról indul.

2011. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én kiscsoportban tanulok 3 éve franciát heti 6-8 órában. Ha szeretnéd csináld nyugodtan de.. egyszerűen esélytelen. Nekem a tanárom kint élt és úgy tanulta meg a nyelvet szóval nekünk tényleg minden adott de egyszerűen annyi kivétel meg, apróság van amit nem lehet könyvből megtanulni + a kiejtés, meg a nyelvtana az egyik legnehezebb az idegen nyelvek között.

Kezdd el egy tanárral és utána folytathatod, de biztos alap nélkül egyszerűen nem fog menni.

2011. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amúgy ajánlom az Allons-y 1-2.-őt , a Pataki Pál féle nyelvtankönyvet meg esetleg a France Euro Express köteteket(bár szerintem az annyira nem magyaráz jól, viszont a mf-benn van megoldás és tudod ellenőrizni magad)

meg majd szókincsbővítésre nagyon jó az 1000qestions 1000réponses


[link] - ez pedig elég jó szótár a netesek közül

+ a wikipedián egész jól fenn a nyelvtan


Azért mindenképp próbáld meg, sok szerencsét.=)

Előző voltam

2011. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Hello, sajnos tanárra nincs pénz,viszont szeretnék megtanulni franciául.van olyan program,oktató programok,amikkel meglehet tanulni a nyelvet?"


Van. Az ingyenes kategóriában ez ajánlható:


[link]


"állítólag ha a kiejtés elég jól megy,akkor már nem lesz nehéz"


A franciában a kiejtés rendkívül fontos. Más nyelvekben is, de a franciában (akárcsak a kínaiban, amúgy az angolban is) különösen.


Ezért aztán a belinkelt kurzusban is 20 kazettán át kiejtési gyakorlat van. Nem viccből. Ajánlott végigcsinálni.


"ez vettem nemrég meg,hátha segít"


Az egy 70 éves könyv. Nem rossz, de érthető okokból nincs hozzá dvd-melléklet.

2011. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12:34


"Jaj ne már, hogy mindenki úgy odavan a tanárokért! Sokszor ők is olyan magyar akcentussal beszélnek, hogy csak na. Az internet végtelen lehetőségek tárháza, valamint annyi jó könyvet lehet venni, hogy szerintem már csak a lustáknak és a motiválatlanoknak van szüksége tanárra."


Így van. Az interneten annyi gyakorlati anyagot lehet találni a kiejtéshez, meg minden máshoz is, amennyit az ember nem szégyell.

2011. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!