Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvtanulás a nulláró...

Francia nyelvtanulás a nulláról, tanár nélkül. Segítség. (? )

Figyelt kérdés

Hello, sajnos tanárra nincs pénz,viszont szeretnék megtanulni franciául.van olyan program,oktató programok,amikkel meglehet tanulni a nyelvet?állítólag ha a kiejtés elég jól megy,akkor már nem lesz nehéz.maximálisan megakarok tanulni,rászánnám az időt ahogy kell.segítséget,tippeket kérek.

ez vettem nemrég meg,hátha segít,de kellene még valami oktató programok.köszi.


[link]


2011. máj. 26. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Az idő pénz.

Ha magadtól akarsz egy ilyen nehéz nyelvet megtanulni akkor 100x annyi idő ráfordítás alatt fog rosszul megtanulni egy nyelvet (kiejtés ugye).

Utólag meg nagyon nehéz a rögzült rosszat kigyomlálni.


Szánj rá kezdetben egy kis pénzt, vannak tanfolyamok.

Ha meg van az alap akkor már tanulhatsz magad is, de anélkül sokat veszíthetsz.

2011. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

az alapra mit gondolsz?mert interneten találtam egy csomó oktató dolgot,ahol levan írva abc,meg mindenfajta dolgok,melette meg hangfájlban a kiejtés.

mire gondolsz a kezdő tanfolyammal?

2011. máj. 26. 23:28
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj, hogy ha kivűlről egy megfelelő tudással rendelkező egyén nem kontrolál akkor nem veszed észre az esetleges hibákat.

Ez egyedül nem megy.


Ha elmész egy alap tanfolyamra ott igaz kiperkálsz kb 30ezer forintot, de lesz egy stabil alapod, töredék időráfordítással mint amúgy.

[link]

[link]

2011. máj. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Előbb tényleg spórolj kicsit, és legalább spabilan a kiejtést, az alap ragozást, ilyeneket meg kéne tanulnod. Az ilyen hanganyagok sose életszerűek, az angolórás kazettákon is mindig túlartikulálnak, a google kiejtését emg végképp nem firtatnám. :D
2011. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
elóel kiejtés :D a tanárok nagyrésze még nem látott élőbe francia emberkét :D szal azt is erősen meg kell válogatni h ki tanítson. am meg ahhoz h rendesen ejts ki szavakat min anyanyelvű tanár kell. A kontrolálásba igazuk van. de ha nagyon nincs kess akkor a nyelvtan alapokat tanulgathatod otthon. abból bajod nem lesz.
2011. máj. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem francia nyelvből, német nyelvből és angolból voltam tanfolyamokon, nem épp a legolcsóbbakon. El se tudom képzelni mi lett volna,ha olyanra megyek, csak pénz kidobás volt ez is, vagy anyanyelvihez menj, ami piszok drága, vagy felejtsd el, hát az ami ott ment...Előtte csak pozitívumokat hallottam, lehet én vagyok szerencsétlen, de én ilyen tanfolyamokra soha többé. Tényleg max anyanyelvi,az viszont nagyon drága! Csak példák..nálunk volt 2 gyerek a nyáron,aki megbukott német órán a nyár a legveszélyesebb, olala....és a tanárt folyton hivogatták a szülei,csak 5-en voltunk mini csoport,de nem haladtunk,mert ők sose tanultak...kiejtés..hát a bukottak szebben ejtették,mint a tanár, és nem mucsaröcsögén voltunk, hanem Budapesten,egy "elit" nyelvoktatóközpontban.
2011. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Jaj ne már, hogy mindenki úgy odavan a tanárokért! Sokszor ők is olyan magyar akcentussal beszélnek, hogy csak na. Az internet végtelen lehetőségek tárháza, valamint annyi jó könyvet lehet venni, hogy szerintem már csak a lustáknak és a motiválatlanoknak van szüksége tanárra. Én is franciát tanulok egyedül az Assimil könyvből és nem mondhatnám, hogy rosszul megy. Nagyon jó hanganyag van hozzá, akármikor le tudod ellenőrizni a kiejtésedet, ha felveszed ahogy beszélsz, lejátszod és hozzáhasonlítod az eredetihez. Ezt akármilyen filmmel/zenével is megteheted. Ehhez mégis minek egy (általában amúgy sem anyanyelvi...) tanár? Nyelvtan úgyszintén. Veszel egy jó nyelvtankönyvet, vagy többet is, lehetőleg olyat, ami példákkal gyakoroltat, és simán berögzül. Szótanuláshoz megint nem kell tanár. Azért hogy számonkérje? Én biztos nem fizetnék ezért. A beszéd és az írás az, ami nehézkes egyedül, ha nincsenek francia ismerőseid, akkor lehet, hogy megéri elmenni néhány különórára, hogy gyakorold, de igazából azt is meg lehet oldani a neten, ha találsz egy kedves anyanyelvűt, aki kézségesen segít.

Ha meg tudod különböztetni a jó tananyagokat, könyveket a rosszaktól, valamint tényleg elkötelezett vagy (az elején mondani könnyű, de amikor hullámvölgyben vagy, és folytatni kell, akkor már nem annyira), akkor simán meg lehet tanulni egy nyelvet egyedül is, nem kell hozzá egy tanár segítsége.

2011. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó.

És honnan tudod, hogy jól tanultad meg ha a kontroll is egyben te vagy? Azért ez így elég érdekes. :)

Erről eszembe jut az amikor a "Jó barátokban" Joey tanult franciául. :-)


Én is tanultam párommal egy keveset franciául és bizony volt úgy, hogy többször neki kellett futni egy kiejtésnek, pedig meg voltunk győződve róla, hogy elsőre jól mondtuk.


Tanárok.

Lehet, hogy nem tökély mindegyik, de azért messze jobb pozícióból indul, mint az aki nulláról magától próbálkozik.

Aztán később ha magától tanul, akkor lehet csiszolni a tudást.


Azt is túlzásnak tartom, hogy csak anyanyelvű a jó tanár.

Azért ez nem ilyen sarkos.

Lám a Csemer Bogi is milyen szépen megtanult. ;-)

2011. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nehéz nyelv:) De simán megtanulhatsz:) Csak önszorgalom kell:) Igazából a szavak megtanulása egyáltalán nem nehéz, csak a nyelvatana nem egyszerű:) A tanárok csak azért kellek, hogy legyél rákényszerítve és ne lustulj el:)
2011. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16:50 Nem én vagyok a kontroll, az anyanyelvűek véleménye számít. ;)
2011. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!