Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol, vagy német nyelv?

Spanyol, vagy német nyelv?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Épp most érettségizem, angolt 10. éve tanulom és felsőfokon beszélem.

A németet gimiben kezdtem el, de őszintén szólva nagyon nehéznek találom (igaz, szégyenszemre nem is vettem túl komolyan a 4 év alatt), nincs belőle nyelvvizsgám, és csak társalgási szinten megy.

Gondolkodom, hogy német helyett elkezdem a spanyolt, remélve, hogy 3-4 év alatt meg tudom középszintre tanulni.

Mind a két lehetőségre mondtak már nekem érveket-ellenérveket.

A németet azért ajánlották, mert fontos nyelv úgy itthon, mint egész Európában, van belőle alapom így egyetemen is (valószínűleg) gyorsabban tudnék belőle nyelvvizsgát letenni.

A spanyol viszont jobban tetszik, mint a német, tudomásom szerint nincs olyan bonyolult nyelvtana, mint a németnek, és egy közeli ismerősöm már jó rég óta tanulja ezt a nyelvet, tehát tudna nekem segítséget nyújtani...

Mit tanácsoltok?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 21. 18:54
1 2 3
 11/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
74%

"Németül tanulni komoly pénzt érő befektetés, spanyolul tanulni hobby."


Ez nem így van, a spanyoltanulás ma már egyáltalán nem hobbynak számít, a némettanulás meg nem biztos hogy pénzt ér. A spanyoltanulás akkor volt hobby, amikor kb. 20 éve elkezdtem, és volt hogy nem indult nyelvtanfolyam, mert nem volt kellő számú jelentkező. Ma már teljesen más a tapasztalatom, és amikor kb 5 éve állást kerestem, akkor a saját bőrömön tapasztaltam. A német is ugyanolyan mint a többi nyelv, angol nélkül semmit nem ér.

Egyszer jött hozzánk egy fiatal lány dolgozni két hétre (ideiglenes munkára lett kiközvetítve). Mondta, hogy angolul nem tud, németül anyanyelvi szinten, mert kint is élt, de már több mint egy éve nem talált állást, mert angol nékül nem veszik fel sehová.


A német akkor ér valamit, ha valakinek az a terve, hogy német nyelvterületen szeretne élni, de azon kívül a spanyol hasznosabb.

2011. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

04:10

Köszönöm a válaszodat, még ha enyhén szólva is arrogánsnak tűnt...

De, hogy felvilágosítsalak, nem hallgatok spanyol énekesnőket. Az ötlet azért fogalmazódott meg bennem, mert a kérdésben említett ismerősöm is hasonló cipőben jár, mint én, angolul jól beszél, németet csak gimiben tanult, majd a spanyolt kezdte. Most egy multinacionális cégnél dolgozik (és képzeld, nem portásként, és nem is takarítóként), szóval nem hiszem, hogy tényleg annyira lehetetlen lenne angol-spanyol párosítással egy jó állást találni.

És valahogy azt sem hiszem, hogy a spanyol felesleges választás lenne, ha egyszer egy fél kontinens beszéli (és ide beleszámítottam az USA-t is, ahol sok településen csak spanyolul beszélnek)

2011. máj. 23. 09:19
 13/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
58%

" szóval nem hiszem, hogy tényleg annyira lehetetlen lenne angol-spanyol párosítással egy jó állást találni."


Nekem úgy is sikerült, hogy még volt mellé két pici gyerekem, akik a munkaerőpiacon ugyebár nem a plusz előnyt jelentik.... És én sem portás vagyok.


"És valahogy azt sem hiszem, hogy a spanyol felesleges választás lenne, ha egyszer egy fél kontinens beszéli "


Pontosan! Én ritkán járok német nyelvterületre, de ha mentem, akkor az angollal tökéletesen elboldogultam, míg Dél-Amerikában a 6 hónap alatt egyszer próbálkoztam az angollal még az elején, esélytelenül...

Valahol olvastam egy olyan mondást, hogy egy némettel tudsz beszélgetni angolul, de egy angollal nem tudsz beszélgetni németül... Ez is jellemző egyébként.

2011. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kedves vérszomjas pandamaci!

Minden tiszteletem a tiéd, ugyanakkor igencsak irigyellek, hogy már ellátogathattál Dél-Amerikába :)

Nekem nagy álmom, hogy majd a tengerentúlon találok valami munkát, igaz, jól megnehezítik a kijutást, de igyekezek attól még tenni érte (és egyértelműen a nyelvtanulás az egyik lépés)

2011. máj. 23. 10:00
 15/26 anonim ***** válasza:

09:19


"És valahogy azt sem hiszem, hogy a spanyol felesleges választás lenne, ha egyszer egy fél kontinens beszéli"


Idemásolom egy régebbi válaszomat:


"Németország GDP-je kb. akkora, mint az egész spanyolul beszélő világé. Viszont ez nem jelenti, hogy a német és spanyol nyelv egyforma fontos, ugyanis a spanyol nyelvű országokban kevesebb egyetemi tanár, kevesebb tudományos kutató, kevesebb fejlesztőmérnök tevékenykedik, ellenben több a paraszt, több az összeszerelőüzemi és a varrodai munkás.


A világ legjobb 600 egyetemének listáján van 39 német, 6 osztrák, 3 német-svájci. Ezzel szemben áll 13 spanyol, 3 chilei, 3 mexikói, 2 kolumbiai és 4 egyéb dél-amerikai. A 600-as listán tehát 48:25 a németnek, de ha csak az első 200-at nézzük, ott van 12 német, 1 osztrák és 1 német svájci, szemben 2 spanyollal."

2011. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

18:50


Jó, és?

Ha praktikum szerint vizsgáljuk, akkor német nyelvterületen (a világ csekélyke százaléka) meg tudja magát értetni angolul, de azon kívül a német használhatatlan. Függetlenül a tudósok és az egyetemek számától és annak összetételétől.

2011. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Kedves 18:50!

Örömmel olvasom ezt az infót, de áruld már el, mit kezdjek vele? Mégis hol írtam én olyat, hogy majd külföldi egyetemen akarok tanítani?

Vérszomjas pandamaci pedig leírta a lényeget...az a nem tudom mennyi német aki a 600 legjobb egyetemen van szerintem mind beszél angolul, szóval ez nem értem miért érv a spanyoltanulás ellen.

2011. máj. 24. 20:55
 18/26 A kérdező kommentje:

Jaj és ezt elfelejtettem az előző válaszba leírni - DE!

A már sokat emlegetett kedves ismerősöm Magyarországon dolgozik angol-spanyol párosítással. Alig van itt ebben az országban spanyol nemzetiségű, mégis egy cégnél dolgozik, és (kapaszkodj meg) ez már a második munkahelye.

Londonban is járt, a cégnek ott is van irodája. Ott sincs olyan sok hispán, mégis dolgozhatna ott is. Szóval nem értem, miért hiszik azt, hogy ez helyhez kötött és mindenképpen ha munkát akarok külföldön és angolt, spanyolt beszélem rögtön Dominikára kell mennem.

2011. máj. 24. 21:02
 19/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
59%

"ez nem értem miért érv a spanyoltanulás ellen."


Gyakran tapasztalom a németül beszélők között, hogy foggal-körömmel védik, bizonygatják hogy az milyen baromi elterjedt és igyekeznek a többi nyelv elé helyezni fontosságban. Itt, ebben a kérdésben a spanyolról van szó, de olvastam már olasz vs német kérdésben olyan választ, hogy az olasz csak akkor jó, ha olasz csávót akarsz felszedni.


Én nem vagyok a nyelvtanulás ellen, sőt ha valaki német nyelvterületre gyakran jár, vannak ott rokonai, esetleg élne is kint, akkor persze hogy tanulja azt. Az angol mellett minden más nyelv ismerete csak pluszt jelent. De le kéne venniük a szemellenzőt és körbenézni a világban. Elvégre nem arról van szó, hogy németet vagy szuahélit tanuljon valaki...

2011. máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

20:30


"Ha praktikum szerint vizsgáljuk, akkor német nyelvterületen (a világ csekélyke százaléka) meg tudja magát értetni angolul, de azon kívül a német használhatatlan."


Ezt rosszul tudod. Mivel Németország a világ 2. legnagyobb exportőre, Európa legnagyobb gazdasága és Magyarország fő üzleti partnere, ezért Magyarországon, mint ahogy egész Közép-Európában a némettudás óriási előny. A spanyolt ezzel szemben csak spanyol nyelvterületen lehet használni, mert a spanyol nyelvű országok gazdasági befolyása 0 a saját határaikon túl.


Azt is rosszul tudod, hogy az angol elég Németországba. Egyáltalán nem. Aki tud németül, nagy előnyben van. Ugyanez a helyzet a franciával Franciaországban.

2011. máj. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!