Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol, vagy német nyelv?

Spanyol, vagy német nyelv?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Épp most érettségizem, angolt 10. éve tanulom és felsőfokon beszélem.

A németet gimiben kezdtem el, de őszintén szólva nagyon nehéznek találom (igaz, szégyenszemre nem is vettem túl komolyan a 4 év alatt), nincs belőle nyelvvizsgám, és csak társalgási szinten megy.

Gondolkodom, hogy német helyett elkezdem a spanyolt, remélve, hogy 3-4 év alatt meg tudom középszintre tanulni.

Mind a két lehetőségre mondtak már nekem érveket-ellenérveket.

A németet azért ajánlották, mert fontos nyelv úgy itthon, mint egész Európában, van belőle alapom így egyetemen is (valószínűleg) gyorsabban tudnék belőle nyelvvizsgát letenni.

A spanyol viszont jobban tetszik, mint a német, tudomásom szerint nincs olyan bonyolult nyelvtana, mint a németnek, és egy közeli ismerősöm már jó rég óta tanulja ezt a nyelvet, tehát tudna nekem segítséget nyújtani...

Mit tanácsoltok?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 21. 18:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

A németet azért lenne jó választanod:

-Valóban fontos nyelv.

-A jövődet alapozhatod vele,ha arra gondolsz majd később(úgy döntessz),hogy kimész Ausztriába vagy Németországba.

-A spanyolnál bonyolultabb ugyan a nyelvtana,de könnyebb a kiejtése,és ez fontos a megértésnél.

Ha a spanyolt választod:

-Később is tanulhatsz németet

-Több országba megértik(nyugaton,délen),mint a németet

2011. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanuld azt, amelyikhez kedved van. azt úgyis hamarabb, jobban megtanulod, aztán később jöhet a kevésbé kedvelt nyelv. :)
2011. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a németnek egyáltalán nem könnyebb a kiejtése, de lehet, hogy csak azért mondom ezt, mert Spanyolországban élek. Tanultam németet is, és szerintem tele van nyelvtörőkkel, a spanyol sokkal egyszerűbb.
2011. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtök válaszát, ment a felpontozás ;)

Igazából még bőven van időm eldönteni, hogy milyen nyelvet tanuljak, de egyszerűen nem hagy nyugodni a téma.

Ez idáig a spanyolhoz húz a szívem, hiszen ha 4 év alatt egy percre sem sikerült megszerettetni velem a németet, akkor nem hiszem, hogy pont egyetemen fogok beleesni - hiába hasznos =/

Természetesen továbbra is várom a véleményeket ;)

2011. máj. 21. 20:33
 5/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Nekem is a spanyol a második az angol mellett.

Volt, hogy belekezdtem másba, de ha nincs nagy kényszerítő erő, vagy nagy szerelem az adott nyelv iránt, akkor szinte kész kínszenvedés a tanulás. Ha a spanyolért lelkesedsz, akkor azt válaszd. Egyre fontosabb nyelv, egyre többen beszélik itthon is, ráadásul külföldön is boldogulhatsz vele.

Amúgy itthon álláskereséskor sem volt soha semmi hátrányom a német hiányából, azt vettem észre, hogy az angol + még legalább egy nyelv a fontos.

2011. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nos igen, azt hiszem hasonló kínszenvedés volt nekem a német tanulás. Már pusztán a szavak magolása sem volt könnyű nekem, így a bonyolultabb nyelvtani részekbe már bele se mertem kezdeni =/ Ugyan többen azt tanácsolják, hogy ha már 4 évig tanultam egy nyelvvizsgát igazán megpróbálhatnék belőle, de egyáltalán nem vonz az, hogy erre időt és nem kevés pénzt szánjak.

Ellenben a spanyolt legszívesebben már nyáron, a szóbeli érettségik után elkezdeném. Persze, nyilván nem lesz ez sem olcsó mulatság, de sajna Magyarországon manapság mi az, ami olcsó? :(

Akkor ebből azt hiszem, spanyol lesz ;)

2011. máj. 22. 20:49
 7/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
26%

Nyelvvizsgát fölöslegesnek tartok. Az angol jól megy, diplomához úgy tudom elég egy, ha van amihez kettő kell, akkor majd beszerzed. Minden más nyelvvizsga pénzkidobás. A nyelvtudás nem, a papír igen. Eddig akárhány interjún voltam, senkit sem érdekelt a papír, hanem az interjú során kellett beszélni. Vagy eleve angolul volt az interjú. Szóval nyelvvizsga papírból annyi legyen, amennyi feltétlenül szükséges a továbbtanuláshoz/diplomához.


Azért ha már tanultál németül, időnként vegyél elő egy könyvet, néha olvass és nézz filmeket németül, hogy ne vesszen el a nyelvtudás.

2011. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nos, ha a papír tényleg nem számít annak örülök, mivel szerintem pofátlan összegeket kérnek el érte manapság, de ez csak az én véleményem.


Természetesen azért megpróbálom megőrizni azt a kevés németet, ami rám ragadt (szoktam hallgatni pl. Rammsteint, Megaherzet, olvasni nem nagyon, de lehet majd rászokok arra is :P )

2011. máj. 22. 21:35
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

A némettudás nagyon hasznos. Angoltudás nélkül ma már nem lehet normális munkahelyre bekerülni, de ha mellette németül is tudsz, az drámaian javít a sikeresélyeiden, nem beszélve arról, hogy német egyetemre, német kutatóintézetbe, német céghez is eljuthatsz. A spanyol megközelítőleg sem hasznos, egyszerűen olyan nyelv, mint a többi (olasz, holland és társaik): nagyritkán szembejöhet egy ajánlat, amikor jól jön a spanyoltudás, de spanyolt tanulni csak azért, hogy majd csak jó lesz valamire, tévedés.


"A spanyol viszont jobban tetszik, mint a német, tudomásom szerint nincs olyan bonyolult nyelvtana, mint a németnek"


Ha valamivel sokat foglalkozol, azt megkedveled, legalábbis tűröd. A spanyolt nem ismered, ezért illúzióid vannak róla. A gyakorlatban a spanyol nem úgy hangzik általában, mint ahogy elképzeled valamelyik énekesnő hangja alapján.


Nyelvtan: a spanyolé tényleg könnyebb, de nem annyival, hogy ezért a könnyebbségért megérné egy aránylag haszontalan nyelvet tanulni. Németül tanulni komoly pénzt érő befektetés, spanyolul tanulni hobby.

2011. máj. 23. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

20:13


ROSSZUL kiejteni a németet és a spanyolt is könnyű. Sok magyar azt hiszi, hogy ezeknek "könnyű a kiejtésük". Persze, erős magyar akcentussal tényleg az. Azt mondjuk nehéz megmondani, összességében melyiké nehezebb.

2011. máj. 23. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!