Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar-angol fordítás! Ezek...

Magyar-angol fordítás! Ezek így helyesek?

Figyelt kérdés

-Nyilvánvalóan téged is meghívlak (ezennel) a partimra.

-Obviously I invite you over to my party.


-Szeretném, ha eljönnél Magyarországra és bepótolnánk az elmulasztott bulit.

-I would like if you go to Hungary and we will recover the defaulted party.


Illetve ezt a mondatot hogyan tudnám leírni angolul?:

"ajánlanám/ajánlom, hogy te is próbáld ki!"


Előre is köszönööm : )


2011. máj. 11. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

az elsőből hiányzik hogy téged IS...

másodiknál azt írtad hogy szeretném ha elmennél magyarországra

harmadik: I suggest that you should try it.

2011. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szóval a 2.nál a go helyett akkor come :)

és az elsőnél az "is"-t mivel fejezzem ki? also, too, so?... és hova írjam? alany után? ige elé?

2011. máj. 11. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elsőt passzívval fejezném ki: "Obviously you too are invited to my party." Ebben benne van, hogy én hívlak meg, hiszem az én partimra vagy hivatalos. Az "over" nem kell a mondatba.


A másodiknál a "come" múlt időben kell, mert ez a second conditional feltételes szerkezet (a "would + if + past simple"). Két választásod van: vagy a second conditional-t használod, akkor: "I'd like if you came to Hungary and we could make up for the party we missed.

Másik megoldás, amikor "if" sem kell a mondatba: "I'd like you to come to Hungary so we could make up for the party we missed."


A harmadik szerintem jó úgy, ahogy előttem írták.

2011. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!