Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a nyelvtanomat?

Hogyan fejlesszem a nyelvtanomat?

Figyelt kérdés
Angliában vagyok, tanulni, még 2 hónapot, 2 hónap már eltelt. Az a gondom, hogy ahogy beszélek, mivel akkor nincs időm gondolkodni rajta sokszor szörnyű nyelvtani hibáim vannak. Olyanok, amiket tudom, hogy nem úgy van, és valahogy mégis úgy mondom.
2011. ápr. 24. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát pedig ezen egyedül a gyakorlás segít. Mondjuk én, amikor tanultam a nyelvtan, egy ún. Kis Angol Nyelvtan című könyvet használtam, ami nagyon jó, érthető és be lehet vele gyakorolni, legalábbis én betudtam. Amúgy meg egy idő után csak megszokod. Jársz nyelviskolába, ahol kijavítanak, ha rosszul mondod?
2011. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kis angol nyelvtanból tanultam énis, még nagyon régen, 10 évvel ezelőtt, amikor a középfokúmra készültem. Nyelvsuliba nem járok, egyetem mellett se időm se pénzem nincs erre...

A gyakorlás oké, de hogyan tudnám jobban tudatosítani magamban a helyes nyelvtant? Mert nem olyan egyszerű ez, valahogy mintha az emélet és a gyakorlat a fejemben teljesen kettévált volna. Írásban elég jó vagyok, tudom a nyelvtant, de használni...

2011. ápr. 25. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!