Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlesszem? Nyelvvizsgarész

Hogy fejlesszem? Nyelvvizsgarész

Figyelt kérdés

Voltam nyelvvizsgázni c1 németen. Véleményünk szerint ( tanárommal) nagyon lepontozták a közvetitésem.


Hogyan álljak most neki ujbol? hogyan fejlesszem?


és ha már vizsgázok nyomjam tele bonyolultabbnál bonyolultabb szerkezetekkel?


2011. febr. 14. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy egynyelvűt, az kicsivel drágább, de nincs benne fordítás, életszerűbb és nemzetközi bizit is ad, szóval külföldön is ismert. TELC, ÖSD vagy Goethe.... Az EURO, ECL is ad nemzetközit, de azok magyar székhelyűek, nem ismertek a határon kívül.

Ne az Origóval szenvedj, nem ér annyit, csak a nyelvtanra megy rá és a lehetetlen témákra :(

2011. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem rigon voltam, hanem bme-n.


sztem az volt a baj h nem tudom, h mennyire kell belemenni, mrt tudok olyan bonyolultan is irni ill. beszélni, h a német röhög. ( tapasztalat:D )

2011. febr. 15. 14:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A közvetítés az melyik rész volt? Már nem emlékszem.

A fogalmazás? Mert szerintem ott nem az a lényeg, hogy bonyolultabbnál bonyolultabb szerkezeteket tegyél bele, hanem, hogy életszerű legyen az írásod, ne erőltetett. És hogy a megfelelő szavakat használd, ne akarj jól hangzó szavakat beleírni a mondatban, mert lehet nem illik oda.

2011. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!