Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy TELC nyelvvizsga....

ECL vagy TELC nyelvvizsga. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Most készülök nyelvvizsgázni, de nem tudom hogy melyik lenne megfelelőbb. 8.-os vagyok, és középfokú nyelvvizsgát szeretnék angolból tenni. nem lenne gondom vele, csak nem tudom melyiket érdemesebb, ha később gimi/fősuli után pl külföldön szeretnék belevágni a dolgokba. azt tudom hogy az ecl az államilag elismert, és nemzetközi is lehet. Tapasztalatok?
2011. márc. 9. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
pontokat ugyis megkapod érte, a többi esetben pedig a nyelvtudás kell. ecl nehezebb, fontos a nyelvtan, durva a listening. telc könnyebb, szókincs kell
2011. márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát... Én annak idején örülök, hogy nem tettem le a nyelvvizsgát mielőtt konkrétan eldöntöttem volna milyen szakra megyek. Ugyanis vannak szakok, ahol szakmai középfokot kérnek.

Tehát vannak általános (pl.: TELC, ECL...) és szakmaiak (ebből is van egy csomó)

Ha pedig külföldre akarsz menni akkor oda felsőfokú kell és általában Cambridge vagy TOEFL vizsgákat kérnek, de max 2 évnél korábbit. Szóval azzal tényleg ráérsz :)


A TELC lehúzós, midig ki kell fizetned a teljes vizsgadíjat, de tényleg könnyebbnek tűnik az ECL-nél. Bizonyos százalék felett nemzetközi bizit is ad.

2011. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :) elnézést, hogy még csak most írok vissza. ECL-t választottam, amúgy az is nemzetközi is államilag elismert is. egyelőre középfokút teszek, gimibe majd lehet rászánom a felsőfokra is magam. :)
2011. márc. 19. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!