Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon szépen kérem valaki...

Nagyon szépen kérem valaki magyarázza el (NÉMET)?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értem, ez a zur, zum, bei, der den dem részes datív valahol valahova rogozása pl. a buszmegállóban.


Nagyon szépen köszönöm


2011. márc. 6. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálom...

Vannak olyan elöljárószók, amelyek csak 1 esettel állnak,mindegy, hogy a Hol? vagy Hová? kérdésre válaszolnak, azzal együtt kell megtanulni, pl. bei+D.

Vannak olyan elöljárók, amelyek állhatnak Akkusativval és Dativval.Ezeknél:


Valahová? : Akkusativ, pl. in die Küche = a konyháBA

Valahol? : Dativ, pl. in der Küche = a konyháBAN

A névelők változását az egyes esetekben be kell vágni.

Remélem, így érthetőbb.

2011. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

valahova - tárgy esetet vonz - in+A

valahol - részes esetet vonz - in+D


nos, amikor megtanultad a névelők tárgy-és részes esetét, akkor részben emiatt tanultad:

der-den-dem

die-die-der

das-das-dem

die-die-den+n


Ha tudod a névelőt, ez alapján be tudsz helyettesíteni.


Ja, és az elöljárószavakról meg kell tanulni, hogy milyen esettel állnak

in - lehet A és D, attól függően, hogy hova v hol kérdésre válaszol

ugyanez igaz az összes helyhatározóra


de! pl.

zu+D

bei+D

mit+D

von+D

für+A

stb


s ha még tovább megyünk, lesznek igék, amelyek kötelezően vonzattal állnak (itt meg kell tanulni a vonzatot, s jó, ha tudod, hogy a vonzat milyen esettel áll pl helfen A bei +D = segíteni valakinek ők úgy mondják, segíteni valakit valamiben, de ezt sajnos nem érteni kell, hanem megtanulni, erre van a vonzatos igék táblázata, na de ne szaladjunk ennyire előre)


a lényeg, hogy a hova kérdésre tárgy esetet használsz, a hol kérdésre részest. ez volt az eredeti kérdés.

A der den dem stb-t pedig meg kell tanulni.

2011. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ezért nem lettem tanár - én ugyan tudom, de nem tudom átadni úgy, hogy a másik is megértse, pedig bennem volt a szándék :)

első, neked jobban sikerült :)

2011. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó. Első vagyok. Köszi, a tied sem rossz. Én meg épp ezért lettem tanár, hátha segítek valakinek a megvilágosodásban... :)
2011. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindkettőteknek köszi szépen, sajnos én nagyon hülye vagyok a némethez.. Nem értem az egészet főleg hogy mi pontosan az a datív részes akkusativis meg hogy hogy képezzük
2011. márc. 6. 23:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, nagyjábol megértettem köszi mégegyszer
2011. márc. 7. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:
örülünk neki :)
2011. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!