Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak ezek az angolban?

Hogy vannak ezek az angolban?

Figyelt kérdés

Hello!


Először is néhány kifejezés amire nem jöttem rá hogy mi is a jelentésük:

1. place an order

2. not until then

3. takeaway


Plussz még tud valaki olyan oldalt ahol ilyen szavak/kifejezések találhatóak? Tehát ami átvitt értelemben van.


A How much/how many -t ha össze tévesszük és fordítva mondjuk az nagy gond?


2011. márc. 5. 18:09
 1/3 A kérdező kommentje:

ja és a hire és a rend igék használata

Mindkettő kölcsönzés, bérbeadást jelent,de mikor melyiket kell használni?

2011. márc. 5. 18:18
 2/3 TWIO ***** válasza:

Üdvözletem!

Akkor szépen, sorban :).

Számomra ezek nem tűnnek átvitt értelműnek. Place on order annyit tesz, rendelni. Az order maga a rendelés, place leginkább "helyeznit" jelent, de ebben az esetben tenni.

Not until then - Az until then azt jelenti, a következő alkalmig. A notot stilisztikailag igényelheti a környezet, nem a kifejezés része. Amolyan "a következő alkalmig nem...".

Takeaway - ez egy szó, nem kifejezés, attól tartok. Jelenthet akár törlesztőrészleget is (mivel a "take away" jelentése elvenni, elvinni, így onnan származik, hogy pénz, amit a biztosító elvisz)

Mivel ezek szerintem nem átvitt értelműek, nem tudom, milyen kifejezésekre gondolhatsz sajnos. Ha leírod pontosan, mi érdekel, igyekszem adni valami használható linket. Bár mindenképp' ajánlanám a word listeket, vagy szótárakat, ha pusztán szavak, kifejezések érdekelnek.

A many/much idővel automatikus lesz, használd csak a nyelvet, tanuld a szabályait, majd meglátod. A many/much szabályai nem túl összetettek, ajánlatos utánanézni, és megérteni a logikáját. Amúgy nem nagy hiba, nem teszi érthetetlenné a beszédet.

2011. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D

Akkor kicsit kijavítanám a kérdésemet.

Azt hittem hogy ezeknek valami más jelentésük van mint maga a szavak amit jelentenek.

pl. get away - ugye azt jelenti hogy elmenni, de a szavak egyike sem utal arra hogy menni.

Körülbelül ilyesmikre gondoltam, olyan hétköznapi kifejezések amit nem lehet egy egyszerű szóval kifejezni.

2011. márc. 6. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!