Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak ezek az angolban?

Hogy vannak ezek az angolban?

Figyelt kérdés

Tehát van a my és ahhoz van a mine. Mi a többi?(your, his, stb.)

És mire is jó?


2010. okt. 19. 19:48
 1/4 anonim válasza:

Hát ezek a birtokos névmások

vannak a jelzői:

my (az én....m)

your (a te ....d)

his (az ő ...[j]a/e)

her (az ő ...[j]a/e)

its (az ő ...[j]a/e)

our (a mi ....nk)

your (a ti ...tok)

their (az ő ...[j]uk)


és vannak a önálló birt. névm.:

mine (enyém)

yours (tiéd)

his (övé)

hers (övé)

its(övé)

ours (miénk)

yours (tiétek)

theirs (övék)

2010. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

my - mine

your - yours

his - his

her - hers

our - ours

their - theirs


ha a "my" - használod. utána mondanod kell a tárgyat, tehát a mondatban a tárgynak, vagyis a birtoknak van jelentősége.


pl.: this is my book = ez az én könyvem.


ha az "mine" - t használod, akkor az alanynak van jelentősége a moindatban, tehát a birtokosnak.


pl.: this book is mine = ez a könyv az enyém.


remélem érthetően leírtam és tudtam segíteni.

2010. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek.
2010. okt. 19. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első fajtánál a birtokos névmás birtokos jelző szerepét tölti be a jelzett szó előtt, a másodiknál állítmány, a főnév után, de a főnév nem is biztos, hogy szerepel. This is my book. (Ez az én könyvem.) This book is mine. (Ez a könyv az enyém.) This is mine. (Ez az enyém.)

Van, amikor nem állítmány, akkor nem tesszük ki magát a főnevet, ami már korábban szerepelt, pl This is your book, mine is at home. (Az enyém otthon van)Szóval ugyanaz a funkciója, mint magyarul, hogy az én ...-m illetve az enyém stb.

2010. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!