Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » HOgyan hatásosabb nyelvet...

HOgyan hatásosabb nyelvet tanulni, ha megfogunk egy szótárt és próbáljuk memorizálni vagy ha megfogunk egy könyvet és olvasuk és ami idegen szó azt lefordítjuk szótárból?

Figyelt kérdés
Szlovák nyelvet akarnám megtanulni. Közép haladó szinten tudom kb. idáig.
2011. márc. 3. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A második.
2011. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem is második, mert tudod mihez kötni. Visszaemlékszel, hogy ezt milyen körülmények között mondták stb :)
2011. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az baj,hogy nem jut eszembe már percek múlva mi volt az szlovákul a magyar szó vagy nem tudom lefordítani magyarra a szlovák szót?


Szóval inkább ha találkozok idegen szóval azt hogyan tanuljam meg? (nem csak bemagoljam) mondogassam többször oda vissza a jelentéseket (már elég rég tanultam....kicsit vissza kell jönöm )

2011. márc. 3. 13:52
 4/5 anonim válasza:
amikor olvasod és kiírod a szavakat, akkor utána tanuld is meg őket, mintha rendesen szótáraztál volna. után olvasd el még egyszer sztem
2011. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Különben az, hogy nem tudod átfordítani nem feltétlenül baj, ha érted, hogy mit jelent. Nekem is vannak olyan szavak, amit rögtön nem tudnák lefordítani, de tökéletesen tudom használni, illetve megérteni.
2011. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!