Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 nyelv 4,5 év alatt?

4 nyelv 4,5 év alatt?

Figyelt kérdés

Olasz kéttannyelvűs vagyok. Magántanárhoz fogok járni angolból. Általánosban németet tanultam, kicsit később abból is magántanárhoz szeretnék járni. Gimnáziumban második nyelvnek franciát szeretnék felvenni. Szerintetek 2015-re meg lehet tanulni 4 nyelven? Végülis két-két rokonnyelvről van szó...

olaszból és németből C1, angolból és franciából B2 a cél.


2011. febr. 11. 18:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
hát akkor francia, és angolt hagyom :D
2011. febr. 12. 13:06
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 'muszájból' tanulnál, az olyan is lenne... :S

A franciával, sőt még az olasszal is lesznek mély pontjaid, ezt nem lehet elkerülni. (Kéttannyelvűben olaszul tanulsz néhány tantárgyat, nem lesz könnyű hozzászokni, belerázódni)

Max 3 nyelvet tudsz tanulni ennyi idő alatt és ennyi tanulnivaló mellett.

2011. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
hát igen, de tényleg csak azért akarok angolt tanulni mert mindenhol azt olvasom, hogy angol nélkül semmit sem érek.
2011. febr. 12. 21:53
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 7 éves korom óta angolt tanulok, gyakorlatilag más idegen nyelvet nem is beszélek. Most 17 vagyok és ugyan nincs szükségem még rá se a tanulásban, se a munkában, de ha nem tudnék angolul nem tudom mit csinálnék!! Gyakorlatilag minden információt angolul szerzek és van olyan, amit nem is tudnék, ha nem beszélnék angolul! Nekem rengeteget adott az, hogy tudok angolul, már most! Bocsi, de szerintem feltétlen tanulj meg angolul, és minél előbb kezdd el, mert annál előbb fogsz jól beszélni! Manapság mindenki beszél angolul, aki számít. Lehet, hogy van rá mód és meg lehet valahogy kerülni, de nem éri meg! A német is nagyon hasznos Európában, de először angolulj tanulj meg, sokkal többet érsz vele!!
2011. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!