Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 nyelv 4,5 év alatt?

4 nyelv 4,5 év alatt?

Figyelt kérdés

Olasz kéttannyelvűs vagyok. Magántanárhoz fogok járni angolból. Általánosban németet tanultam, kicsit később abból is magántanárhoz szeretnék járni. Gimnáziumban második nyelvnek franciát szeretnék felvenni. Szerintetek 2015-re meg lehet tanulni 4 nyelven? Végülis két-két rokonnyelvről van szó...

olaszból és németből C1, angolból és franciából B2 a cél.


2011. febr. 11. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd annyira a 4 nyelvet egyszerre. Lehet, hogy kemény munka árán sikerül négy és fél év alatt mindet megtanulnod, de utána keverni fogod őket, és el is felejted! (Tapasztalat..) Szerintem maximum három nyelvre koncentrálj egyszerre!
2011. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát én csak 3-at akarnék (német, olasz, francia), de az angol muszáj, így lett 4. :(
2011. febr. 11. 18:48
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Olaszból esélyes vagy a felsőfokra, ha kétnyelvűbe jársz, de ha most kezded a franciát, angolból meg németből meg csak tanárhoz jársz, hát ezek elég sansztalannak tűnnek. Legalábbis az összes együtt. Hiszen, gondolom, nem akarsz a következő 4,5 évben 7/24ben nyelvet tanulni.

Azt egyébként nem értem, mi az, hogy muszáj az angol? Hiszen a suliban olaszt és franciát tanulsz.

2011. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet tanulni, de olyan is lesz az eredmény.
2011. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok. Szerintem hanyagold egy kicsit a németet, azt majd tanulhatsz egyetemen, ha nagyon akarsz. Vagy ami még jobb lenne, válassz francia helyett angolt második nyelvnek. Erre biztos van lehetőséged a gimiben, nem?

(Szerintem az angol igenis nagyon fontos a mai világban és minél előbb elkezdi, annál jobb.)

2011. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Olvasgasd!

2011. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan gimi végére örülnek, ha 2 B2-t összeszednek, nemhogy 2 felsőfokot és 2 középfokút...


Van egy csomó ismerősöm, akik német kéttannyelvűbe jártak, németből simán megkapták a C1-et, angolból a B2-t (vagy emelt érettségivel vagy nyelvvizsgával), de nem mindenkinek sikerült a C1 angolból is 5 év alatt :S pedig a német és az angol tényleg segíti egymást :)

Nem voltak buták, erős suli volt, nem tanultak 3. nyelvet, nem is volt rá szükségük na meg idejük :)

Szóval, ha a (magyar) tanulmányaidra is koncentrálsz, nem marad időd másra, az olasz is rengeteg energiádat el fogja venni, mellé egy új nyelv, plusz még egyéb nyelvórák, esetleg különórák... áááááá


Ha csak nyelvvizsgákat akarsz gyűjteni, nyaranta beiratkozhatsz egy nyelviskolákba intenzív tanfolyamra, alaptudással 1-2 db 4-5 hetes kurzussal fel tudsz készülni egy középfokúra. Ezt tapasztalatból mondom, hogy nagyon fárasztó, gyorsan és nagy adagban kapod a tananyagot, sok tanulást és kitartást igényel, aztán ha sokáig nem foglalkozol a nyelvvel a vizsga után, amilyen gyorsan jött a 'tudás' olyan gyorsan el is felejted.. :(

Így talán ha rászánod a 4 nyaradat, meglehet az a 4 papír, de a felvételinél is vagy 2 középfokot vagy 1 felsőt számítanak be.. :( Egyetemen is lehet nyelvet tanulni, nem vagy elkésve.


Én csak a németet és az angolt beszélem, de sokszor belekavarodok, felváltva használom őket, és sokszor (ha fáradtabb vagyok főleg) nehéz átállni /hálisten' a magyart nem keverem bele :P /

2011. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolai terhek miatt 2, maximum 3 nyelvet lehet elsajátítani. A nyelvtudás a legnagyobb kincs, jó diplomával párosítva versenyképessé válsz! De a nyelveket beszélned és használnod kell tudni!


A Te helyedben az olaszt és a franciát tartanám fókuszban, és mellé venném az angolt (angolra szükség van) a németet hagyd egy ideig.

2011. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


18:59

az angol azért muszáj, mert világnyelv. utálom, de muszáj. :D

ha tehetném semmi pénzért nem tanulnék angolul, dehát kell. :/ és gimimben csak haladó angol van, szval arra nem tudok menni ott.

2011. febr. 12. 12:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így nagyon sok. Nem hiszem, hogy bírni fogod, hiszen még az érettségire is kell közben készülni. Valamelyiket most fell kellene adnod, és majd később készülni rá. De lehet még kettő is elég lenne. Bár az még talán bírható, hogy kettőt suliban tanulsz, egyet pedig magántanárnál. De nem kettő vadonatúj nyelvet...szóval német, olasz és vagy angol vagy francia.
2011. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!