Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szívemre vagy az eszemre...

A szívemre vagy az eszemre halgassak?

Figyelt kérdés

ha a szívemre, akkor spanyolt kezdek tanulni (ha meghallom ezt a nyelvet akkor egyszerűen elolvadok, már szinte minden vágyam ez )

ha viszont az eszemre, akkor németet, ugyanis hasznosabb, Németország sokkal fejlettebb, nincs akkora munkanélküliség, és Berlin jobb hely.

:/


2011. jan. 27. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A szívedre.
2011. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én mindkettőt tanulom, de ha a kettő közül kéne választani, akkor spanyol... mert sokkal egyszerűbb nyelv, és hozzám jobban is passzol :)
2011. jan. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 czibles ***** válasza:
eszedre, nem a szívedből fogsz megélni.
2011. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szia, nem kell úgy mindent elsietni, barinőm nagyon szeretett volna spanyolul tanulni, de angolul tanult, majd németül. Most pedig kapott egy lehetőséget, h. spanyolul tanulhasson és élt is vele. Szóval akárhogy is választasz később tanulhatod a másik nyelvet.
2011. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tudom, de nekem most kell eldöntenem hogy melyik legyen a fő!
2011. jan. 27. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni, viszont az a spanyol mellett szól, hogy németet szinte bárhol tanulhatsz. És sokkal könnyebb.
2011. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen mondjuk abból inkább találnék magántanárt mint spanyolból :D
2011. jan. 27. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megy az angol, akkor teljesen mindegy. Ugyan a német mostanában nagyon felkapott meg így hasznos meg úgy hasznos, ha nem szereted, nagy valószínűséggel "csakazértse" fogod tanulni. Én is így jártam, csak az orosz volt az, amit elvetettem a német miatt. Csapkodom is a fejem miatta azóta is elég rendesen.
2011. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

de szeretem a németet is, csak a spanyolt jobban

és ne gyertek nekem az angollal, mert kint élésnél szarra se megyek azzal, mert nem angol nyelvterületre megyek hanem spanyol vagy németre.

2011. jan. 28. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!