Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az angol szöveg...

Mit jelent ez az angol szöveg ami a TELC vizsgafeladatoknál, a levélnél van?

Figyelt kérdés
Before starting the letter, decide on the order in which you think the three points should be included as well as an appropriate introduction and close. Include your address, the reference line, date, salutation and closing formula.
2011. jan. 27. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezded a levelet, döntsd el, milyen sorrendben lesz benne a három pont, a megfelelő bevezetés és befejezés. Legyen benne a címed, "tárgy", dátum, megszólítás és elköszönés.

Biztos, hogy nyelvvizsgázni akarsz, ha még a kérdést se érted meg?

2011. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 27. 11:04
 3/7 A kérdező kommentje:

igen, nem az a baj hogy nem értettem amit olvasok hanem hogy még magyarul se értem ...

a levél elkezdése elött irjam fel a címemet és a tárgyat?

meg ugye ügyeljek a bekezdésekre és a köszönésre elköszönésre ? ennyi...


a cimes , tárgyas részt nemértem...

2011. jan. 27. 11:12
 4/7 A kérdező kommentje:
a dátumot a végére kell irni?
2011. jan. 27. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

A tárgyat én sem értem, mármint nem tudom, hogy van megfogalmazva a feladat.

Mindenesetre a végén így nézzen ki: [link]

2011. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. jan. 27. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Reference Line: If the recipient specifically requests information, such as a job reference or invoice number, type it on one or two lines, immediately below the Date (2). If you're replying to a letter, refer to it here. For example,


* Re: Job # 625-01

* Re: Your letter dated 1/1/200x.



Hogy pontosan hova kell írni azt nem tudom, mert több fajta angol levél formátumot is találtam, és persze a magyar nyelvvizsgákon csak egyet hajlandók elfogadni, és azt nem tudom, hogy abban hova kell írni.

2011. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!