Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van az németül, hogy...

Hogy van az németül, hogy "önnek"?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Idióta: "Nem hinném hogy Ihnen"

"Magyarban valóban részes eset a -nak -nek, de most németről van szó"


Ezeket is te írtad, és osztottad a hülyeséget.


Innen nem folytatom, olvasni sem tudsz -.-

2011. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én a legelső, kérdésre adott válaszomról beszéltem. A legeslegelső hozzászólás az:) Szöveget se tudsz értelmezni.

Ne is folytasd, téma lezárva. Szerintem a kérdező már megkapta a választ;)

2011. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 tenkeica válasza:

kicsit kutakodtam a témában, mert én se tudtam a szabályt. nos, szabály nics, de:


"es gibt keine Regel, die bestimmt, wenn man einen Dativ, wann man "für" und wann man beide Konstruktionen verwenden kann. Im Prinzip kann "zu jemandes Gunsten" immer mit "für" ausgedrückt werden.


Ich tue es für dich (zu deinen Gunsten)

Ich trage den Koffer für dich. (zu deinen Gunsten)

Das habe ich für dich gebracht (zu deinen Gunsten)


Andere Verwendungen von "für" die Frage, ob ein Dativ verwendet werden kann, hängen in der Regel vom Verb ab.


jemandem etwas bringen

jemandem helfen

jemandem egal sein

usw. usw.


Es gibt weitere Tendenzen, die ich aber in diesem Rahmen nicht alle erklären kann. Eine allgemein gültige Regel gibt es nicht. Vielleicht kann Ihnen ein für Ungarischsprachige zugeschnittenes Lehrbuch hier weiterhelfen. Ihr Problem mit dem Dativ und "für" scheint mit den Entsprechungen im Ungarischen zusammenzuhängen.


Mit freundlichen Grüßen


Stephan Bopp


Dr. Stephan Bopp

Canoo Engineering AG

Kirschgartenstr. 5

CH-4051 Basel

canoonet@canoo.com

[link]

[link]

Weblog: [link] /blog "


egyébként mindenkinek szívből ajánlom ezt a linket és az onnan továbbvezető linkeket, mert a német nyelv kincsesbányáira bukkanni. Dr. Bopp szivesen válaszol mailben olyan kérdésekre, amiket másként nehéz kideríteni.


PS. miért kap össze két magyar max fél órán belül? ez echte hungarikum, higyjétek el nekem! én ezt sehol máshol a világon nem láttam. én is magyar vagyok, félre ne értsétek. ez egy rettenetesen ronda tulajdonságunk. :-//


szíves üdvözlettel

Tenkei Ica

2011. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!