Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban milyen ragok...

Az angolban milyen ragok vannak? Vki leírná angolul-magyarul?

Figyelt kérdés
GOndolok itt Pl. a -val/-vel ragra, angolul With. (Ez csak egy példa)
2010. dec. 8. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Az angol nem az agglutináló nyelvek csoportjába tartozik, ezért prepozíciókat használ..


A with ilyen páldául..


[link]

2010. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de nekem az olyan cuccok kellenének, mint Pl. az "of, vagy by, vagy stb. ilyesmiket! Nicnsen meg valakinek egy táblázatfélében?Mert nem tudom még pontosan, hogy melyik mi csoda, és ezek nagyon szükségesek a mondatszerkesztésben, előre köszi!
2010. dec. 8. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Hogy pontosan mikor melyiket kell használni a prepozíciókból, erre szerintem nincsen szabály.
2010. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem az kell, hogy mikor kell használni, hanem kellene az összes,mert nem tudom mindet, és megszeretném tanulni!
2010. dec. 8. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Tessék:

[link]

Kereső: elöljárók. Ennyi.

De magyarul se ártana megtanulnod: meg szeretném tanulni 3 szó, mert az igekötő és az ige közé ékelődik egy harmadik szó. Az igekötős ige pedig nem a megszeretne, hanem a megtanulni, ez válik szét a szeretne miatt.

Ragok pedig az angolban nincsenek, mert a ragok a szót követik. Ami előtte van, előtte jár, az az elöljáró.

2010. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!