Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítaná valaki franciáról...

Lefordítaná valaki franciáról magyarra?

Figyelt kérdés

Ezt kellene : La famille est l'une des valeurs les plus importantes non seulement des sociétés anciennes, mais aussi de la nôtre.


Igazából az elejével van problémám, hogy a l'une, az most mi? vagy az [l'] ?


2010. dec. 5. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A család az egyik legfontosabb értéke, nem csak az ősi társadalmaknak, hanem a mienknek (mi társadalmunknak) is.

a l'une az egyik

2010. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem értek én ehhez :( holnap egy egész szöveget kéne megtanulni de a felét nem értem ilyen hülyeségekkel van tele..pedig szeretem a franciát de ilyenkor elbizonytalanodom...

köszi nagyon azért a választ, megpróbálom kibogarászni

2010. dec. 5. 21:42
 3/12 anonim ***** válasza:
ez az allons-y 2ből van? :D Te jó isten, de régen tanultam abból, de ez a mondat így bennem évek múltán is :-O :D
2010. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

igen abból van :) jó neked, bennem nem akar megmaradni, mivel nem értek belőle pár szerkezetet non seulement ebből a mondatból hanem úgy az egészet együttvéve! nem vagyok ideges...

:DD

2010. dec. 5. 21:55
 5/12 A kérdező kommentje:

és légyszi, még ezt is lefordítanátok? : Bien souvent, les mariages étaient arrangés entre les familles et il ne s'agissait pas d'amour entre les futurs mariés.


és a s'agissait-nak mi az infinitif-je?

2010. dec. 5. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:

gyakan előfordult, hogy a házasságok meg voltak beszélve a családok között, és a vőlegény és a menyasszony között nem volt szerelem.

Vagy nem voltak szerelmesek egymásba, így talán magyarosabb.

2010. dec. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ó köszi.
2010. dec. 5. 23:05
 8/12 anonim ***** válasza:
nem volt szó szerelmről a jegyesek között. nem?
2010. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
és: a házasságokat előre elrendezték a családok között
2010. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha nem tetszik az allons-y, akkor szerintem tanulj másfajta könyvből! Amúgy az allons-y nekem sem jött be.
2010. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!