Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van angolul az hogy...

Hogy van angolul az hogy államalapítás ünnepe?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Foundation of the State
2010. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Republic Day (az a nap, mikor egy orszagbol koztarsasag lett) vagy siman National Day
2010. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, ne röhögtess, 22.29-es, magyar az anyanyelved és ilyen szinten nem ismered a történelmünket? Égő. István király és a köztársaság...

A kérdésre azért nem válaszoltam, mert nem tudok, és ez tulajdonképpen nem véletlen, hiszen ilyen ünnep angol nyelvű országokban nincs. Az első válasz ugye csak az államalapítás. Az ünnepeket a day-jel szokták megfogalmazni, de az, hogy State Foundation/Foundation of the State Day nem hangzik valami jól. Esetleg Celebration of the Foundation of the State, de az meg az ünneplés.

2010. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
14:02: Egyreszt nem magyar az anyanyelvem, masreszt pedig egy szoval sem mondtam, hogy Istvan kiralynak barmi koze lett volna a koztarsasaghoz, csak SZERINTEM az is allamalapitas, hogy MEGALAPUL egy koztarsasag, ezert leirtam. Erre pedig a helyes szo a Republic Day.
2010. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy magyar az anyanyelved akkor is, ha a betűidből ítélve külföldön élsz, nem magyar anyanyelvű nem tud így magyarul. És akkor most rögtönzött töténelemórát tartok: az államalapítás I. (Szent) István kiráyunk, az első magyar király nevéhez fűződik, a XI. század kezdete óta létezik magyar állam, melynek államformája közel ezer évig királyság volt. Ezt ünnepeljük augusztus 20-án. A köztársaság kikiáltása nem államalapítás.
2010. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
19:34: Orulok, hogy jobban tudod mi az anyanyelvem. Valoban anyanyelvi szinten beszelem a nyelvet, de nem anyanyelvem, soha nem eltem Magyarorszagon, soha nem tanultam magyar tortenelmet, ezert nem tudhatok mindent pontosan. Csak segiteni probaltam a kerdezonek, az angollal, ami viszont az anyanyelvem, szerintem hasznos is volt a valasz, a kerdezo meg magatol is rajon, hogy nem Istvan kiraly alapitotta a magyar koztarsasagot. De remelem rettento buszke vagy magadra, amiert te ENNYIVEL jobb vagy mindenkinel, kivanom, hogy ez legyen a legnagyobb orom az eletedben.
2010. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem azért írom a választ, mert büszke akarok lenni magamra, hanem azért, mert kérdeztek. De hogy valaki megtagadja az anya- vagy apanyelvét, ennél döbbenetesebb dolgot még nem hallottam! De ha belemegyünk a játékodba, hogy te "született amerikai, semmi közöm a magyarokhoz, csak épp egy magyar oldalon választékos szókinccsel és hibátlan nyelvtannal válaszolgatok"-ként ilyen jól tudsz magyarul, hát ajánlom, ismerd meg ennek a számodra teljesen idegen népnek a történelmét is, ezzel a nyelvtudással nem lesz nehéz.
2010. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Foundation Day. Lehet State Foundation Day, mikor egy orszagban egy allam unnepel, vagy National Foundation Day, mikor az orszag megalakitasat unneplik.
2010. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kicsit későn érkeztek a válaszok, de mint később kiderült, Foundation Day. de köszönöm a válaszokat:D
2010. dec. 26. 18:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!