Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak nyelvtudásból meg lehet...

Csak nyelvtudásból meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy semmihez nincs affinitásom, csak az idegen nyelvekhez. Tolmácsként, tanárként, fordítóként (vagy bármi másként, amihez csak nyelvtudás kell)mennyire keresnék jól? Imádok nyelvet tanulni és fiatal vagyok, tehát időm is van, hajlandó vagyok bármilyen nyelvbe belekezdeni. (Akár a lehnehezebbe is.) Nem rég elkezdtem kínaiul tanulni és nagyon tetszik. Ha jól megtanulnék kínaiul jól megélnék belőle? Esetleg mit tanuljak mellé később, amit egy reál tárgyakból nem túl jó ember is meg tud tanulni?
2010. nov. 22. 23:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nyelvtudásból meg lehet élni?"


Meg lehet, de a komoly nyelvtudásból. A középfokú nyelvvizsga pl. nem ilyen, csak makogás. A komoly nyelvtudás ott kezdődik, hogy valaki egy recsegő, rossz minőségű telefonon meg tudja érteni, mit mond a tájszólással beszélő, lötyögő szájjal affektáló ausztrál vagy bajor ügyfél, miközben elhadarja a mondandóját, amiben hat darab ötjegyű szám van. Ez fényévekre van mondjuk egy közép- vagy akár felsőfokú nyelvtudástól.


"Tolmácsként, tanárként, fordítóként (vagy bármi másként, amihez csak nyelvtudás kell)mennyire keresnék jól?"


Óriási különbségek vannak. Tanárként tanári fizetésre számíthatsz, ami alacsony, de stabil. Fordítóként: teljesen helyfüggő. Ha sikerül valami nagy cégnél vagy uniós intézménynek elhelyezkedni, akkor sokat kereshetsz kevés munkával. Rossz esetben (pl. műfordítóként) rengeteg munkával keveset kereshetsz. A tolmácsok rendszerint jól keresnek, de az ő esetükben is ki kell találni, hol lesz a karrierjük, mert magától nem jön meg.


Ajánlott a szaknyelv ismerete is, pl. egy üzleti nyelvvizsga többet ér, mint egy rendes.

2010. nov. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van előttem írónak. Komoly nyelvtudásból meg lehet élni, de ha csak szereted a nyelveket, de nem tudod szinte "anyanyelvi" szinten megtanulni őket, akkor az nem elég. És ha több nyelvet beszélsz könnyebb. Min 2, de minél többet, minél jobb szinten beszélsz, annál jobb:-)
2010. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy ilyen későn írok vissza! Köszönöm a válaszokat!

Szerintem elkezdek keresni valamilyen hozzám illő szakmát. Ahogy a válaszokból kivettem, szerintetek is jobb nyelvtudás+szakma. De azért majd a nyelveket is próbálom minél jobban megtanulni. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz. :)

2010. nov. 29. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!