Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyelvésznek kb. hány...

Egy nyelvésznek kb. hány nyelvet kell tudnia, és meg lehet élni normálisan ezzel a foglalkozással?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelvésznek tudnia egy nyelvet kell.

Megélni? ha jó vagy.

2009. dec. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Nem a nyelvek száma dönti el. Ahhoz, hogy nyelvészként meg tudj élni, elsősorban kapcsolatok kellenek. Az egyetemek, kutatóintézetek borzasztó szűk közegek, és a nepotizmus fellegvárai. Én is nyelvész akartam lenni sokáig, csak rájöttem, hogy nekem nincs arcom ahhoz, hogy különböző emberek s**gét nyaljam harminc éven át, míg eljutok arra a szintre, hogy az enyémet nyalja valaki. Kipróbáltam, nem tetszett.
2009. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyelvésznek készültem, de nekem túl tekintélyelvű ez a szakma. Habár szerencsére változóban van, egyre több az újítás, az "elvont dolgok" helyett valós témákkal, problémákkal foglalkoznak. Megélni viszont nagyon nehezen lehet, ezért megmaradtam hobbi nyelvésznek.

Egyébként elvileg az anyanyelved ismerete is elég hozzá, de aki tud idegen nyelveket, az sokkal jobban átlátja, ismeri a sajátját is. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos szakágak csak így érthetők (pl. összehasonlító nyelvtudomány).

2009. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!