Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak nyelvtudásból meg lehet...

Csak nyelvtudásból meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy semmihez nincs affinitásom, csak az idegen nyelvekhez. Tolmácsként, tanárként, fordítóként (vagy bármi másként, amihez csak nyelvtudás kell)mennyire keresnék jól? Imádok nyelvet tanulni és fiatal vagyok, tehát időm is van, hajlandó vagyok bármilyen nyelvbe belekezdeni. (Akár a lehnehezebbe is.) Nem rég elkezdtem kínaiul tanulni és nagyon tetszik. Ha jól megtanulnék kínaiul jól megélnék belőle? Esetleg mit tanuljak mellé később, amit egy reál tárgyakból nem túl jó ember is meg tud tanulni?
2010. nov. 22. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Meg lehet élni nyelvtudásból, én is abból élek. Nyelvszakokon végeztem az egyetemen, tanítok, tolmácsolok, fordítok, bár én még egy idegenvezetői tanfolyamot is elvégeztem mellé a változatosság kedvéért, így idegenvezetek is. Angolul, németül, spanyolul és olaszul beszélek.
2010. nov. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Meg lehet. Kolléganőm (61 éves) abból élt mindig is, hogy öt nyelven perfekt. :) Én csak angolul tudok, de van 3 szakmám is mellé, szerintem párosításban mindenképp jobb, hogy inkább egy szakma két nyelv mondjuk, mint 5 nyelv önmagában.
2010. nov. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is jó lenne mellé valami szakma, de mit válasszak, amihez egyáltalán nem kell matek, fizika, ilyesmi?
2010. nov. 22. 23:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pld. irodavezető? :)
2010. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Irodában nem szabad nyelvekkel dolgozni, mert nem fizetik meg. Akárhány nyelvet beszélsz, gazdasági végzettség nélkül sima titkárnőnek számítasz, aszerint is honorálnak. Végül is nincs az a cég, ahol napi 8 órában fordítási munkára van szükség. Hívtak már több helyre, egy hónapra akartak annyit fizetni, mint amennyit külsős tolmácsként vagy fordítóként pár napnyi munkára perkálnak le nekem.
2010. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Én egy pici cégnél vagyok irodavezető egy nyelvtudással, havi 250 ezer nettó + gk ktg térítés + meleg ebéd. El tudom képzelni, hogy ez nagy cégnél mekkora fizetés lehet. Irodavezető nem fordítással foglalkozik. Én pld. pénzügy, munkaerő felvétel, szerződéskötés (főnök csak aláír), és minden egyébbel. (jelenleg gyed-en vagyok).
2010. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes, hogy senki nem mondta, hogy menjen ki külföldre..


Pedig az a legjobb megoldás annak, aki egyedülálló, közel anyanyelvi szinten beszél egy nyelvet, és nincs erős kötődése..


Nem ritka, hogy diplomások!! mennek ki kétkezi munkára..


Itt látszik a magyar papír értéke Mo-n (diploma? mire jó?.. érettségi?? nem ér semmit)..



Ne állásod legyen, hanem munkád.

2010. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyi idős vagy. Régebben még irodavezetői végzettséggel, érettségivel be lehetett kerülni irodába, akik még akkor kezdtek el dolgozni, mára többnyire vezető állásban vannak. Viszont akik mostanság kezdenek, azoknak felsőfokú gazdasági végzettség nélkül még bekerülni sem nagyon van esélyük, nemhogy magasabb pozícióba kerülni.
2010. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha külföldre akar menni dolgozni, ott jóval inkább kell valamilyen végzettség is. Értelmes embernek nem kilátás az, hogy egész életében árkot ásson vagy takarítson, még ha ebből a fejlettebb gazdaságú országokban el is lehet szépen vegetálni (mert azért magasabb életszínvonalhoz ott sem elég). Még anyanyelvi szintű nyelvtudással sem megy sokra olyan helyen, ahol azt a nyelvet mindenki anyanyelvként beszéli. Itthon sem kapsz munkát pusztán azzal, hogy beszélsz magyarul. Nem árt érteni is valamihez.
2010. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Kinn is lehet tanulni.. És akkor a min 3-4 év tanulási idő alatt kiismeri az ottani életet, kapcsolatokat szerez, és beépül az ottani társadalomba.


Nem elveszett dolog, végzettség nélkül kimenni. Meg lehet azt ott is szerezni, sőt az még ott többet is ér.



És rövid kisegítő munkára is megéri kimenni.

2010. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!