Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik legyen az első nyelvem?

Melyik legyen az első nyelvem?

Figyelt kérdés

8.-as vagyok.Ha felvesznek gimibe megyek, ha nem, akkor egy jó szakközépbe.Eddig németet és angolt is tanultam. Mindkettőt szeretem, és jó is vagyok belőlük. Németből a tavasszal teszem le az alapfokút. Angolból sem vagyok kezdő, de a nyelvvizsgától még messze vagyok, Anyukámék azt mondták, hogy ha középiskolában nem tanulom olyan szinten a németet, akkor különórára fognak járatni, hogy meglegyen a középfokúm. Angolos vagy németes legyek középiskolában?(A gimiben már .-től lesz 2. nyelv,a szakközépben csak 11.-től lesz.) A némettel az a baj, hogyha a többiek nincsenek olyan szinten, akkor nem érek vele semmit. Az angolt meg elfelejtem. Ha angolra megyek, akkor meg csak a külön tanárnál fogok németet tanulni, és 11.-től is csak kezdő szinten. Az a baj, hogy nem tudom előre, hogy a többiek milyen szinten lesznek.Szerintetek melyik legyen?

Bocsi a kisregényért. Előre is köszönöm a segítséget.


2010. nov. 14. 18:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

De ha másképp is megy, akkor inkább anyukámék megspórolnák a különtanár árát.

Légyszi írjatok még!

2010. nov. 18. 15:46
 12/14 anonim válasza:
Hát én pl némettel kezdtem és sokat szenvedtem vele de a végére már naon ment a sokszori tanulás után , naon logikus nyelv mindenre van szabály meg a sok kivétel és h őszinte legyek később az angolt amikor elkezdtem tanulni már gyerekjáték volt, ha ezt fordítva tettem volna sztem nem ment volna úgy a német, akinek van jó nyelvérzéke kezdjen kicsit nehezebbel a némettel utána a többi könyebben fog menni, nekem legalábbis így volt!
2010. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 22. 20:21
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy nyári intenzív tanfolyammal (4-5 hét, 100 óra) fel tudsz készülni a középfokú nyelvvizsga szintjéig (alapszintről középszintre) és egy másikkal a kiválasztott nyelvvizsgára, és nagy eséllyel meglesz a papírod!

Ez persze 150-200ezer forintba is kerülhet, de hasznos, mert nyáron is tanulsz és akkor több időd is van készülni a nyelvre és mellette gyakorolni (film, tv, zene) gyorsan kész leszel vele, és nem megy a suli kárára sem. Én ezt tenném. Magadtól is tudsz foglalkozni, haladni mindkét nyelvvel, olvass vagy nézz tv-t/filmeket, hallgass rádiót, keress nemzetiségi barátokat. ha tényleg akarod, meglesz

2010. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!