Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik legyen az első nyelvem?

Melyik legyen az első nyelvem?

Figyelt kérdés

8.-as vagyok.Ha felvesznek gimibe megyek, ha nem, akkor egy jó szakközépbe.Eddig németet és angolt is tanultam. Mindkettőt szeretem, és jó is vagyok belőlük. Németből a tavasszal teszem le az alapfokút. Angolból sem vagyok kezdő, de a nyelvvizsgától még messze vagyok, Anyukámék azt mondták, hogy ha középiskolában nem tanulom olyan szinten a németet, akkor különórára fognak járatni, hogy meglegyen a középfokúm. Angolos vagy németes legyek középiskolában?(A gimiben már .-től lesz 2. nyelv,a szakközépben csak 11.-től lesz.) A némettel az a baj, hogyha a többiek nincsenek olyan szinten, akkor nem érek vele semmit. Az angolt meg elfelejtem. Ha angolra megyek, akkor meg csak a külön tanárnál fogok németet tanulni, és 11.-től is csak kezdő szinten. Az a baj, hogy nem tudom előre, hogy a többiek milyen szinten lesznek.Szerintetek melyik legyen?

Bocsi a kisregényért. Előre is köszönöm a segítséget.


2010. nov. 14. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A többiek szerintem sokféle szinten lesznek. Én gimibe járok, első nyelven angol, 2 német, és mindkettő bontva van. Beosztották egy szintfelmérővel, hogy ki melyik csoportba kerüljön. Szóval ha nincs kiírva hogy pl. kezdő német szintről indul az osztály, akkor szerintem szintekre lesztek bontva.

Egyébként nem értem, a gimibe első nyelvként csak németet tudsz felvenni? Mert azt írod, hogyha az angolt választod, akkor csak 11.-ben kezded.

Én az angolt választanám a helyedben, de csak mert azt több helyen tudod használni, és több óraszámban tanulnád első nyelvként, tehát felhoznád az angoltudásod. És ha angolból hagynál ki 2 évet, abból nem járnál külön tanárhoz?

És a magántanár meg nem olyan rossz, nagyon jól meg lehet vele tanulni egy nyelvet.

2010. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. A szakközépben tanulnám 11.-től. Gimiben már 9.-től. Az angolt is választhatnám, de a németet jobban szeretem, talán azért, mert azt már 1. óta tanulom. Mások is légyszi írjatok még!
2010. nov. 14. 20:57
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem is az angolt válaszd első helyen, mert fontosabb, mint a német, és németből akkor úgyis fogsz külön tanárhoz járni, és meglesz a nyelvvizsgád.
2010. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi

légyszi írjatok még!

2010. nov. 16. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom ha van eszed mindenképp németre mész. évek óta az a tendencia, hogy ezren jelentkeznek angol szakra. Simán, semmi erőlködés nélkül bekerülsz egy német szakra bármelyik suliba. Egyébként is sokkal könnyeben fog menni az angol ha előtte rágyúrsz az angolra.
2010. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocs azt akartam írni, hogy könnyebben megy az ANGOL ha előtte németet tanulsz!!!
2010. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

HAZUGSÁG H A NÉMET NEM OLYAN HASZNOS MINT AZ ANGOL!!!

lehet az angol a világnyelv, de a német is nagyon fontos főeg itt Mo.n. Szerintem az angolt válaszd középsuliba és járj különtanárhoz németre. De a némettel nehogy megállj középfokon hanem menj el felsőfokig.

2010. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszi

légyszi írjatok még!

2010. nov. 17. 20:41
 9/14 anonim válasza:

Szia!!

Szerintem angolt válaszd elsőnek,mert ez fontosabb...a németet pedig másodiknak,ha már van lehetőséged külön órára járni és ebből jobb vagy...:D

2010. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is az angolt válaszd, ha németre már úgyis különtanárhoz fogsz járni :) És szorítok neked, hogy meglegyen a gimi :)
2010. nov. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!