Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mégis hogy lehet angol 12...

Mégis hogy lehet angol 12 igeidőt megtanulni úgy, hogy azokat a vizsgán is tudjam használni?

Figyelt kérdés

Nem a hétköznapi használatáról beszélek, mert az most nem jelent semmit.

Pl. mikor magyarul beszélek akkor nem tartom számon, hogy jelenleg hány melléknév meg főnév van az adott mondatban.

Ugyanúgy lehet, hogy egy hétköznapi angol beszélgetés során használom a the present perfect tense-t, de nem is tűnik fel!


Viszont ha kitesznek elém egy angol feladatot, ahol fel kell ismerni, hogy mi milyen igeidőben van, akkor nem tudok vele kezdeni semmit.

Hasonlóan: ha kitesznek elém egy magyar nyelvtani feladatot, nem biztos, hogy szét tudom választani a mellék és főneveket.


Na ez a bajom!

A beszéd megy, de a nyelvtan nehezen!


Most akkor mit lehet tenni?


tegnap 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Követem.
tegnap 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


plusz a matekos kérdéseid... TAnulj gyakorizás helyett és máris előbbre leszel.

tegnap 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján a legnagyobb bajod, hogy a magyar nyelvtant sem ismered, szerintem kezd azzal.


Pl vannak azok a feladatok ahova ki kell találnod, hogy melyik szó illik, de ha azt sem tudod mi az a főnév/melléknév/ige stb ez nem nagyon fog menni

tegnap 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Példamondatokkal. Akár bemagolsz mindenhez egy példát.Hátha jó.
tegnap 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgán nincs olyan feladat, ahol az igeidőt kell felismerni és nevesíteni. Használni kell tudni.
tegnap 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!