Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi értelme a nyelvvizsgának,...

Mi értelme a nyelvvizsgának, ha nem kérik sehova?

Figyelt kérdés

Ismerősöm jelentkezett úgy munkára ahol elvárják a középfokot, hogy csak az írásbeli rész van meg neki, függetlenül attól, hogy a munkahely beszédben is megköveteli az erős szintet. Simán felvették, mert az interjún elégnek tűnt az, amit tud.

Na most én meg itt vagyok Komplex Német C1 nyelvvizsgával és nem vettek fel 2 helyre sem, arra hivatkozva, hogy a vizsgám már régi( 2012 az írásbeli, szóbeli 2014) a tudásom pedig nem tükrözi az elvárt szintet. Komolyan, akkor minek ezeket a szaros papírokat megszerezni?

Dühös vagyok, mert én anno külön szereztem meg az írásbelit és szóbelit, beleraktam a munkát és pénzt, erre nem kapom meg a lehetőséget sem. Ha ennyire mindegy, hogy van-e papírod, akkor minek egyáltalán BÁRMIHEZ letenni a vizsgát?


Teljesen érthetetlen nekem.



ma 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga továbbtanulásnál jelent plusz pontokat, másra nem nagyon jó, mert a munkaerőpiacon már nem a papírt nézik, hanem a tényleges tudást.


Önéletrajzba nem azt kell beírni, hogy mikor lett nyelvvizsgád, hanem a nyelvtudásod éppen aktuális szintjét. Nem kell semmilyen papírral igazolnod, a gyakorlatban fogják tesztelni, ha behívnak interjúra. Teljesen jogos, hogy nem vettek fel a 2012-es nyelvvizsgáddal, ha nem elég a jelenlegi tudásod. A nyelvet nem elég megtanulni, rendszeresen használni is kell, különben tényleg visszaeshet a tudásod.

ma 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért nehogy már egy komplex C1 nyelvvizsga ne legyen előny. Ennyi erővel minek legyen egy szakácsnak papírja, nem elég ha jól főz?


Az ember nem véletlenül megy át egy vizsgán, tökéletesen tükrözi a tudást, nem kedvességből osztogatják a bizonyítványokat. Nem mondom, valamennyit esett vissza a tudásom, de bőven C1 szintnek érzem így is. Helyettem megkapja a pozíciót egy nyikhaj, csak mert élt kint németben, hagyjuk már.

ma 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
A másik jelentkező jobb volt mint te. Mit sír a szád? Képezd magad hogy legközelebb téged válasszanak.
ma 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
semmi
ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze jobb volt, mikor neki papírja sincs. Azért vették fel, mert hú de jó, élt kint Németországban, akkor biztos profibb, mint valaki aki hivatalos papírral tudja alátámasztani a tudását.

Meg amúgy ott voltál, vagy honnan tudod, hogy jobb volt nálam? :D

ma 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a nyelvvizsga legnagyobb hátránya: csak azt igazolja, hogy megszerzésekor milyen tudása volt az illetőnek. De a jelenbeli tudásáról semmit nem mond, állásinterjún pedig nyilván arra kíváncsiak, hiszen nekik olyan munkaerőre van szükségük, aki tud az adott nyelven, nem csak valaha tudott. Éppen ezért szokták gyakorlatban felmérni a tudást, nem a papírra hagyatkozni.

Kérdező, örülj neki, hogy még azelőtt kiderült, hogy már nem is beszélsz olyan szinten németül, mielőtt elkezdtél volna dolgozni. Ha utána derül ki, még a próbaidő végét sem érted volna meg a cégnél, és repültél volna.


Ne picsogjál, hanem fogadd el, hogy sokat felejtettél! Frissítsd fel az elavult tudásod, és legközelebb nagyobb eséllyel leszel te a befutó.

ma 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fordítsuk meg a dolgot, hátha úgy megérted, bár nekem az a benyomásom, hogy nem is szeretnéd megérteni, csak pampogni jöttél. De azért teszek egy próbát.


Ügyfélként te melyik szolgáltatónak fizetnél szívesebben? Annak, akinek van egy nyelvvizsgája 10+ évvel ezelőttről, de a tudása jelenleg nem üti meg azt a szintet, amit te keresel, vagy annak, akinek nincs papírja, viszont a saját szemeddel látod a gyakorlatban, hogy elég erős tudással rendelkezik ahhoz, hogy elvégezze a munkát?

ma 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy nagy kalapáccsal menj ki egy kőfejtőbe, és ordítva csapkodd a nagy köveket, ha nem tudsz érzelmeiddel megbirkózni. Ami egyébként egy munkavállalónál súlyos lelki hiányosság.
ma 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De nem érzem, hogy a jelenlegi tudásom ne lenne C1 szinten! Plusz még ott van a papír, ami ezt igazolja is, hiába "régi".

Ha ez nem elég, akkor mi a franc kell ahhoz, hogy a tudás el legyen ismerve?


Nem anyanyelvi szintet követelnek, mert a C1 nem azt kell, hogy jelezze, hanem egy magabiztos kommunikációs készséget. Igen lehet, hogy picit gyengébben fejezem ki magamat mint annak idején, de ez mit vesz el abból, hogy ott van a kezemben a tudás, plusz 15 éve( legalább) beszélem a nyelvet?


Még egyszer, akkor mi kell?

ma 18:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nem a nyelvvizsgapapírod kora miatt nem vettek fel. Rengeteg egyéb baj lehet a CV-del és a kompetenciáiddal, de zet látatlanban nem tudom megmondani.


Legközelebb a motivációs leveledbe beleírod, hogy a 10+ éve szerzett C1 angoltudásodat napi szinten használod!

ma 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!