Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anyámék akarnak 50 fölött...

Anyámék akarnak 50 fölött elkezdeni egy nagyon idegen nyelvet tanulni. 3 közt vacillálnak: arab, dél-koreai, kínai. Melyiket ajánljátok? És miért?

Figyelt kérdés

A japán nem tetszik nekik, a hindit meg azért vetették el, mert oda nem utaznának semmiképp. Indonézul meg régen tanult a nagybátyám, azt azért nem.


Azért tanulnák, hogy frissen tartsák az agyukat.


szept. 13. 08:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Én azt választanám, amelyikhez legjobban húz a szívem. Nekem ez a kínai volt, mivel annak tetszik legjobban a hangzása, azon a nyelven nézek sorozatokat és a karakterek írása pedig megnyugtat. Így nem mondom, hogy azt ne kezdjék el, mert lehetetlen, ha az tetszik nekik.


Ha a Dél-koreai tetszik nekik és az érdekli őket, akkor viszont tanulják azt. Mivel írod, hogy csak az a cél, hogy frissen tartsák az agyukat így ezek közül bármelyik jó, amit hosszabb távon is tudnak tanulni.


Azt is lehet, hogy elkezdik, az egyiket és ha nem tetszik nekik váltanak.

szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%
Bármennyire is nem tetszik a válasz, egy nyelvet rendesen megtanulni rohadt nehéz, a megszerzett tudást szinten kell tartani, különben elfelejted. És senkinek sem lesz kedve azért megtanulni a koreait, hogy életében egyszer elmenjen egy hétre dél-koreába, ahol mindenki angolul fog vele beszélni, mert senki nem akarja a koreai nyökögését hallgatni. Ám ha mindenképp használhatatlan nyelveket akarnak tanulni agyfrissites céljából, akkor bármelyik nyelv megfelel, hiszen úgysem fogja használni.
szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%
ha azért akarnak nyelvet tanulni, hogy pl. elkerüljék az Alzheimer kórt vagy elbutulást, akkor tévednek, mert soha semmi nem tudja megakadályozni hogy ebbe beleessenek. Amúgy olyan nyelvet kell tanulni, amihez szívesen kötődnek kulturális érdeklődés miatt. Különben teljesen felesleges nyűglödés.
szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

9-es: én 50 fölött (pontosabban 62 évesen) kezdtem angolul tanulni minden "cél" nélkül, tehát nem akartam odaköltözni vagy hasonló, csak egyszerüen "agytornának" használni. Most 5 év után B2-es szintem vagyok.

Ami meg a keresztrejtvény meg egyéb akármiket illeti, nekem igen unalmasak voltak, egyrészt mert elég sok ismeretem van minden téren, tehát nem igazán kellett gondolkodni, másrészt meg teljesen értelmetlen dolog rejtvényeket fejteni, semmi reális haszna nincs. Ahogy a többi "agykarbantartó dolog" is csak idöhúzás, értelmetlen.

Az angolnak van, mégha nem is ott élek, de rengeteg infót tudok keresni, érdekes filmeket, sorozatokat nézni, stb.

szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14 Az angolt hasznalod folyamatosan, reklámok, termékek, kifejezések, stb., az angol itt Magyarországon körülvesz sok területen, a kínai nyelvről ez nem mondható el. De ha tényleg csak agytorna akkor tök mindegy, hogy eszkimo, szlovén, vagy kínai nyelvet tanulnak. Az angol más, mert az hasznos, de angolul tudnak a kérdező szülei.
szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A 14-es vagyok: NEM MO-on élek, és nem kell használnom napi szinten az angolt.


Azért említettem ezt, mert a 9-es erölködött a keresztrejtvénnyel, erre írtam, hogy a kettö nagyon nem ugyanaz a kategória, a keresztrejtvények semmi értelme, unalmas, nincs belöle semmi haszon, csak az iröt húzza vele az ember.

A nyelvtanulásnak azért van haszna, ha más nem, az adott nyelven tud infókat gyüjteni, az adott kulturát meg tudja ismerni, tehát valamire lehet használni akkor is, ha nem megy az adott nyelvterületre soha.

Abban azonban igazad van, hogy teljesen mindegy, melyik nyelv, ami az illetöt érdekli.

szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!